801-2, Jindong Malikanesi, No. 536 Xueshi Yolu, Yinzhou, Ningbo 315100, PRChina
Ana sayfa ÜrünlerJel Krem Merhemi

Cilt Koşullarında Kortikosteroid 15g Triamsinolon Asetonit Merhem USP% 0.1

Cilt Koşullarında Kortikosteroid 15g Triamsinolon Asetonit Merhem USP% 0.1

Corticosteroid 15g Triamcinolone Acetonide Ointment USP 0.1% For Skin Conditions

Ürün ayrıntıları:

Menşe yeri: Çin
Marka adı: Newlystar
Sertifika: GMP
Model numarası: % 0.1, 15g

Ödeme & teslimat koşulları:

Min sipariş miktarı: 100, 000 tüp
Fiyat: Negotiation
Ambalaj bilgileri: Bir tüp / kutu
Teslim süresi: 45days
Yetenek temini: Günde 200, 000 tüp
Şimdi başvurun
Detaylı ürün tanımı
Ürün: Triamsinolon Asetonit Asetat Merhem Belirtimi: % 0,1, 15 g
Standart: BP, USP Ambalaj: bir tüp / kutu

Cilt Koşullarında Kortikosteroid 15g Triamsinolon Asetonit Merhem USP% 0.1

Ürün: Triamsinolon Asetonit Asetat Merhem

Şartname: 0.1%, 15g

Standart: BP, USP

Ambalaj: bir tüp / kutu

AÇIKLAMA :

Topikal kortikosteroidler, antiinflamatuar ve antipruritik ajanlar olarak kullanılan esas olarak sentetik steroidlerin bir sınıfını oluşturur. Bu sınıftaki steroidler triamsinolon asetonid içerir. Triamsinolon asetonid, aseton ile 9-Floro-11p, 16a, 17, 21-tetrahidroksipregna-1,4-dien-3,20-dion siklik 16,17-asetal olarak kimyasal olarak belirtilmiştir. Grafik formülü:

C24H31FO6, MW 434.50

% 0.025,% 0.1 ve% 0.5 Triamsinolon Asetonid Kreminin her bir gramı, propilen glikol, setearil alkol (ve) ceteareth-20, beyaz petrolatum içeren ufak bir krem ​​bazında sırasıyla 0.25 mg, 1 mg veya 5 mg triamsinolon asetonid sağlar. sorbitol çözeltisi, gliseril monostearat, polietilen glikol monostearat, simetikon, sorbik asit ve arıtılmış su.

KLİNİK FARMAKOLOJİ

Topikal kortikosteroidler antienflamatuar, antipruritik ve vazokonstrüktif eylemleri paylaşırlar. Topikal kortikosteroidlerin antiinflamatuar aktivitesinin mekanizması belirsizdir. Topikal kortikosteroidlerin etkilerini ve / veya klinik etkilerini karşılaştırmak ve tahmin etmek için vazokonstriktör analizleri de dahil olmak üzere çeşitli laboratuar yöntemleri kullanılır. İnsanda vasokonstrüktör potansiyeli ve terapötik etkinlik arasında tanınabilir bir korelasyon olduğunu gösteren bazı kanıtlar vardır.

Farmakokinetik

Topikal kortikosteroidlerin perkütanöz emiliminin kapsamı, araç, epidermal bariyerin bütünlüğü ve Referans ID: 3351219 3 tıkayıcı pansumanın kullanımı gibi birçok faktör tarafından belirlenir.

Topikal kortikosteroidler normal sağlam deriden emilebilir. Derideki iltihaplanma ve / veya diğer hastalık süreçleri perkütanöz emilimi artırır. Oklüzif pansumanlar topikal kortikosteroidlerin perkütanöz emilimini büyük ölçüde artırır. Bu nedenle, oklüzif pansumanlar dirençli dermatozların tedavisi için değerli bir terapötik yardımcı madde olabilir (bakınız DOZAJ VE İDARE ).

Deriden emildikten sonra, topikal kortikosteroidler, sistemik olarak uygulanan kortikosteroidlere benzer farmakokinetik yollarla işlenir. Kortikosteroidler, değişen derecelerde plazma proteinlerine bağlanır. Kortikosteroidler öncelikle karaciğerde metabolize edilir ve daha sonra böbrekler tarafından atılır. Topikal kortikosteroidlerin bazıları ve metabolitleri de safra içine atılır.

GÖSTERGELER VE KULLANIMLARI

Kortikosteroide cevap veren dermatozların inflamatuar ve kaşıntılı belirtilerinin hafifletilmesi için% 0.025,% 0.1 ve% 0.5 Triamsinolon Asetonid Krem endikedir.

KONTRENDİKASYONLARI

Topikal kortikosteroidler, preparatların bileşenlerinden herhangi birine aşırı duyarlılık öyküsü olan hastalarda kontrendikedir.

ÖNLEMLER

Genel Topikal kortikosteroidlerin sistemik emilimi, bazı hastalarda reversibl hipotalamikpituitaradrenal (HPA) aks bastırma, Cushing sendromu, hiperglisemi ve glukozurinin tezahürlerini ortaya çıkarmıştır.

Sistemik absorpsiyonu arttıran şartlar arasında daha güçlü steroidlerin uygulanması, geniş yüzey alanlarının kullanımı, uzun süreli kullanım ve tıkayıcı pansumanların eklenmesi yer alır.

Bu nedenle, geniş bir yüzey alanına veya oklüzif bir pansumanın altına uygulanan herhangi bir güçlü topikal steroid alan büyük bir hastaya, idrar serbest kortizol ve ACTH stimülasyon testleri kullanılarak ve termal homeostazın bozulması için periyodik olarak HPA ekseni supresyonunun kanıtlanması için değerlendirilmelidir. . HPA ekseni bastırma veya vücut ısısının yükselmesi durumunda, ilacın çekilmesi, uygulama sıklığının azaltılması, daha az güçlü bir steroidin yerine konması veya tıkayıcı teknikten yararlanırken sıralı bir yaklaşımın kullanılması için bir girişimde bulunulmalıdır.

HPA ekseni fonksiyonunun ve termal homeostazın geri kazanımı, ilacın kesilmesi üzerine genellikle istenir ve tamamlanır. Nadiren, ek sistemik kortikosteroidler gerektiren steroid yoksunluğu belirtileri ve semptomları ortaya çıkabilir. Bazen, bir hasta, belirli bir tıkayıcı örtü materyaline veya yapıştırıcıya karşı bir duyarlılık reaksiyonu geliştirebilir ve bir ikame materyal gerekli olabilir.

Çocuklar orantısal olarak daha büyük miktarlarda topikal kortikosteroidleri emebilir ve böylece sistemik toksisiteye daha duyarlı olabilirler (bkz. ÖNLEMLER, Pediatrik Kullanım). Tahriş gelişirse, topikal kortikosteroidler kesilmeli ve uygun tedavi uygulanmalıdır.

Dermatolojik enfeksiyonların varlığında, uygun bir antifungal veya antibakteriyel ajan kullanılmalıdır. Eğer uygun bir cevap hemen ortaya çıkmazsa, enfeksiyon yeterince kontrol edilene kadar kortikosteroid kesilmelidir.

Bu preparatlar oftalmik kullanım için değildir.

Hasta için bilgi

Topikal kortikosteroid kullanan hastalar aşağıdaki bilgileri ve talimatları almalıdır:

1. Bu ilaç hekim tarafından yönlendirildiği şekilde kullanılmalıdır. Sadece dermatolojik kullanım içindir. Gözlerle temastan kaçının.

2. Hastalara, bu ilacı reçete edilmediği herhangi bir bozukluk için kullanmamaları tavsiye edilmelidir.

3. Tedavi edilen cilt bölgesi doktor tarafından belirtilmedikçe bandajlanmamalı veya başka şekilde kapatılmamalı veya sarılmamalıdır.

4. Hastalar, özellikle tıkayıcı pansuman altında, lokal advers reaksiyon bulguları bildirmelidir.

5. Pediatrik hastaların ebeveynleri, çocuk bezi alanında tedavi edilen çocuk bezleri veya plastik pantolonlar kullanmamaya dikkat etmelidir, çünkü bu giysiler oklüzif pansumanlar oluşturabilir.

Laboratuvar testleri

HPA ekseni supresyonunu değerlendirmede üriner serbest kortizol testi ve ACTH stimülasyon testi yararlı olabilir.

Kanserojenez, Mutajenez ve Doğurganlık Bozukluğu

Karsinojenik potansiyeli veya topikal kortikosteroidlerin fertilitesi üzerindeki etkisini değerlendirmek için uzun süreli hayvan çalışmaları yapılmamıştır.

Prednizolon ve hidrokortizon ile mutajenisiteyi belirlemeye yönelik çalışmalar negatif sonuç verdi.

Hamilelik: Teratojenik Etkiler

Kategori C. Kortikosteroidler genellikle nispeten düşük doz seviyelerinde sistemik olarak uygulandığında laboratuvar hayvanlarında teratojeniktir. Laboratuvar hayvanlarında dermal uygulamadan sonra daha güçlü kortikosteroidlerin teratojenik olduğu gösterilmiştir. Topikal olarak uygulanan kortikosteroidlerden teratojenik etkileri olan gebelerde yeterli ve iyi kontrollü çalışma yoktur. Bu nedenle, hamilelik sırasında topikal kortikosteroidler kullanılmalıdır, ancak potansiyel yarar fetusun potansiyel riskini haklı çıkarırsa. Bu sınıfın ilaçları, gebe hastalar, büyük miktarlarda veya uzun süreler boyunca yaygın olarak kullanılmamalıdır.

Hemşirelik Anneler

Kortikosteroidlerin topikal uygulamasının anne sütünde saptanabilir miktarlarda üretilmesi için yeterli sistemik absorpsiyona yol açıp açmayacağı bilinmemektedir. Sistemik olarak uygulanan kortikosteroidler, bebek üzerinde zararlı bir etkiye sahip olma ihtimali olmayan miktarlarda anne sütüne salınır. Yine de, bir kadına topikal kortikosteroid uygulandığında dikkatli olunmalıdır.

Pediatrik Kullanım

Pediatrik hastalar topikal kortikosteroid ile indüklenen HPA ekseni supresyonuna ve Cushing sendromuna daha büyük bir cilt yüzey alanı ve vücut ağırlığı oranından dolayı daha fazla duyarlılık gösterebilirler.

Topikal kortikosteroid alan çocuklarda HPA aks bastırma, Cushing sendromu ve intrakranial hipertansiyon bildirilmiştir. Çocuklarda adrenal baskılama tezahürleri, doğrusal büyüme geriliği, gecikmiş kilo alımı, düşük plazma kortizol düzeyleri ve ACTH stimülasyonuna yanıtın bulunmamasını içerir. İntrakraniyal hipertansiyonun belirtileri, şişkin fontanelleri, baş ağrılarını ve bilateral papilödemayı içerir.

Topikal kortikosteroidlerin çocuklara uygulanması, etkili bir terapötik rejimle uyumlu en az miktarla sınırlandırılmalıdır. Kronik kortikosteroid tedavisi Referans Kimliği: 3351219 5 çocuklarda büyüme ve gelişmeye engel olabilir.

TERS TEPKİLER

Aşağıdaki lokal advers reaksiyonlar topikal kortikosteroidlerle seyrek olarak bildirilir, ancak tıkayıcı pansumanların kullanımıyla daha sık ortaya çıkabilir (reaksiyonlar yaklaşık olarak azalan bir oluşum sırasına göre sıralanır): yanma, kaşıntı, tahriş, kuruluk, folikülit, hipertrikoz, akneiform döküntüler hipopigmentasyon, perioral dermatit, alerjik kontakt dermatit, deride maserasyon, ikincil enfeksiyon, deri atrofisi, stria ve miliaria.

DOZ

Topikal olarak uygulanan kortikosteroidler, sistemik etkiler yaratmak için yeterli miktarda emilebilir (bkz. ÖNLEMLER, Genel ).

DOZAJ VE İDARİ

Etkilenen bölgeye günde iki ila dört defa Triamsinolon Asetonid Krem uygulayın. Yavaşça ovalayın.

Etkilenen bölgeye günde iki ila üç kez% 0,1 veya% 0,5'lik Triamsinolon Asetonid Krem uygulayın. Yavaşça ovalayın.

Tıkanıklık Tekniği

Oklüzif pansumanlar, sedef hastalığı veya diğer telafi edici koşulların yönetimi için kullanılabilir. Hafifçe kaynayana kadar az miktarda kremi lezyona sürün. Lezyon üzerine ince bir kaplama bırakarak hazırlığı tekrar uygulayın, esnek olmayan gözenekli filmle kaplayın ve kenarları kapatın. Gerekirse, gözenekli film uygulanmadan önce lezyonun nemlendirilmiş temiz bir pamuklu bez ile kaplanması veya etkilenen alanın ilacın uygulanmasından hemen önce su ile kısa sürede ıslanması suretiyle ilave nem sağlanabilir. Değişen pansumanların sıklığı en iyi şekilde bireysel olarak belirlenir. Kenalog kremi akşamları oklüzif bir pansuman altında uygulamak ve sabah pansumanı kaldırmak (12 saatlik oklüzyon) uygun olabilir. 12 saatlik oklüzyon rejimini kullanırken, gün boyunca, tıkanmadan, ek krem ​​uygulanmalıdır. Her bir pansuman değişiminde tekrar uygulama şarttır. Bir enfeksiyon gelişirse, tıkayıcı pansumanların kullanımı kesilmeli ve uygun antimikrobiyal tedavi uygulanmalıdır.

İletişim bilgileri
Newlystar (Ningbo) Medtech Co.,Ltd.

İlgili kişi: Luke Liu

Sorgunuzu doğrudan bize gönderin (0 / 3000)