801-2, Jindong Malikanesi, No. 536 Xueshi Yolu, Yinzhou, Ningbo 315100, PRChina
Ana sayfa ÜrünlerJel Krem Merhemi

Jel Krem Betametazon Dipropiyonat Krem USP Adrenokortikosteroid

Jel Krem Betametazon Dipropiyonat Krem USP Adrenokortikosteroid

Gel Cream Betamethasone Dipropionate Cream USP Adrenocorticosteroid

Ürün ayrıntıları:

Menşe yeri: Çin
Marka adı: Newlystar
Sertifika: GMP
Model numarası: 0,05%: 15 g, tüp

Ödeme & teslimat koşulları:

Min sipariş miktarı: 100, 000 tüp
Fiyat: Negotiation
Ambalaj bilgileri: Bir tüp / kutu
Teslim süresi: 45days
Ödeme koşulları: L/C, T/T
Yetenek temini: Günde 200, 000 tüp
Şimdi başvurun
Detaylı ürün tanımı
Ürün: Betametazon Dipropiyonat Krem Belirtimi: 0,05%: 15 g, tüp
Standart: BP, USP Ambalaj: bir tüp / kutu

Jel Krem Betametazon Dipropiyonat Krem USP Adrenokortikosteroid

Ürün: Betametazon Dipropionat Krem

Şartname: 0.05%: 15g, tüp

Standart: BP, USP

Ambalaj: bir tüp / kutu

Tedavi endikasyonları :

Betametazon Dipropionat sentetik bir florinli kortikosteroiddir. Topikal olarak aktiftir ve atopik ekzema, fotodermatit, liken planus, liken simpleks, prurigo nodülaris, diskoid lupus eritematozus, nekrobiyozis lipoidica, pretibial miksödem ve eritrodermi dahil olmak üzere her tip egzama ve dermatitte hızlı ve sürekli bir yanıt verir. Aynı zamanda, el ve ayakların kafa derisi ve kronik plak sedef hastalığının sedef hastalığı gibi daha az duyarlı koşullarında etkilidir, ancak yaygın plak psoriazisi dışındadır.

Pozoloji ve uygulama şekli:

Yetişkinler ve Çocuklar:

Günde bir kez iki kez. Çoğu durumda, etkilenen bölgeyi günde iki kez kapatmak için ince bir Diprosone Krem filmi uygulanmalıdır. Bazı hastalar için daha az sıklıkta uygulama ile yeterli bakım tedavisi sağlanabilir.

Diproson Krem özellikle nemli veya ağlayan yüzeyler ve kuru, lichenifield veya pullu lezyonlar için merhem uygundur ancak bu her zaman değişmez değildir.

Doz rejimi üzerindeki kontrol, Diproson Krem ve Merhem bazik araçları olan Diprobase Krem veya Merhem kullanılarak aralıklı ve idame tedavisi sırasında elde edilebilir. Bu kontrol, düşük doz steroid tedavisi gerektiren hafif ve gelişmekte olan kuru cilt durumlarında gerekli olabilir.

Kontrendikasyonları:

Rosacea, akne, perioral dermatit, perianal ve genital pruritus. Diprosone sunumlarının herhangi bir içeriğine karşı aşırı duyarlılık, cildin tüberküloz ve en viral lezyonlarını, özellikle herpes simpleks, vaccinia, suçiçeği gibi kullanımlarını gösterir. Diproson, uygun eşlik eden antienfektif tedavi olmaksızın peçete püskürmeleri, mantar veya bakteriyel cilt enfeksiyonlarında kullanılmamalıdır.

Özel uyarılar ve kullanım için önlemler:

Lokal ve sistemik toksisite, özellikle hasarlı cildin geniş bölgelerinde uzun süreli kullanımın ardından, fleksürlerde veya polietilen tıkanıklıklarda yaygındır. Çocuklarda veya yüz kurslarında kullanılıyorsa 5 gün ile sınırlandırılmalıdır. Yaşına bakılmaksızın tüm hastalarda uzun süreli sürekli tedaviden kaçınılmalıdır.

Tıkanıklık kullanılmamalıdır.

Topikal kortikosteroidler, psoriaziste, tolerans geliştikten sonra rebound relapsları, jeneralize püstüler psoriasis riski ve cildin engelli bariyer fonksiyonuna bağlı lokal sistemik toksisite gibi bir dizi nedenden dolayı tehlikeli olabilir. Dikkatli hasta denetimi önemlidir.

Genel: Topikal kortikosteroidlerin sistemik absorpsiyonu, tedavinin kesilmesinden sonra glukokortikosteroid yetersizliği potansiyeli olan tersine çevrilebilir HPA aks bastırma üretebilir. Cushing sendromunun belirtileri, bazı hastalarda tedavi sırasında topikal kortikosteroidlerin sistemik emilimi ile de üretilebilir. Büyük bir yüzey alanına uygulanan büyük bir topikal steroid dozunu alan hastalar, HPA ekseni supresyonu kanıtı açısından periyodik olarak değerlendirilmelidir. HPA ekseni bastırma not edilirse, ilacı çekmek, uygulama sıklığını azaltmak veya daha az etkili kortikosteroid kullanmak için bir girişimde bulunulmalıdır.

HPA ekseni fonksiyonunun geri kazanımı, ilacın kesilmesi üzerine genellikle istenir ve tamamlanır. Nadiren, ek sistemik kortikosteroidler gerektiren steroid yoksunluğu belirtileri ve semptomları ortaya çıkabilir.

Adrenal supresyon dahil olmak üzere, kortikosteroidlerin sistemik kullanımı sonrasında bildirilen yan etkilerden herhangi biri, özellikle bebeklerde ve çocuklarda topikal kortikosteroidlerle de ortaya çıkabilir.

Pediatrik hastalar, daha büyük cilt yüzeyleri nedeniyle vücut kütle oranlarına eşdeğer dozlardan sistemik toksisiteye daha duyarlı olabilirler.

Tahriş gelişirse, tedavi kesilmeli ve uygun tedavi uygulanmalıdır. Diproson, oftalmik kullanım için değildir.

Görsel rahatsızlık, sistemik ve topikal (intranazal, inhale ve intraoküler dahil) kortikosteroid kullanımı ile bildirilebilir. Eğer hasta bulanık görme veya diğer görme bozuklukları gibi semptomlar gösteriyorsa, katarakt, glokom veya santral seröz korioretinopati (CSCR) gibi nadir hastalıkları da içerebilecek olası görsel rahatsızlıkların nedenlerini değerlendirmek için bir göz doktoruna sevk için hasta düşünülmelidir. sistemik ve topikal kortikosteroid kullanımından sonra bildirilmiştir. Pediyatrik popülasyon:

Pediatrik hastalar, topikal kortikosteroid ile indüklenen HPA ekseni supresyonuna ve ekzojen kortikosteroidin yol açtığı HPA ekseni supresyonuna ve ekzojen kortikosteroid etkilerine karşı, daha büyük bir cilt yüzey alanı ile vücut ağırlık oranına bağlı olarak daha fazla emilim nedeniyle daha fazla duyarlılık gösterebilirler. Topikal kortikosteroid alan pediatrik hastalarda HPA aksı bastırma, Cushing sendromu ve intrakranial hipertansiyon bildirilmiştir. Pediatrik hastalarda adrenal supresyonun belirtileri lineer büyüme geriliği, gecikmiş kilo artışı, düşük plazma kortizol düzeyleri ve ACTH stimülasyonuna yanıt olmamasıdır. Kafa içi hipertansiyonun belirtileri, şişkin bir fontanel, baş ağrıları ve bilateral papilödem içerir.

Diğer tıbbi ürünler ve diğer etkileşim şekilleri ile etkileşim:

Belirtilmemiş.

Hamilelik ve emzirme :

Gebe kadınlarda topikal olarak uygulanan kortikosteroidlerin teratojenik potansiyeli hakkında yeterli ve iyi kontrollü çalışma yoktur. Bu nedenle, hamilelik sırasında topikal steroidler, potansiyel yararın fetusun potansiyel riskini haklı çıkarması halinde kullanılmalıdır.

Kortikosteroidlerin topikal uygulamasının anne sütünde saptanabilir miktarlarda üretilmesi için yeterli sistemik absorpsiyona yol açıp açmayacağı bilinmemektedir. Sistemik olarak uygulanan kortikosteroidler, bebek üzerinde zararlı bir etkiye sahip olma ihtimali olmayan miktarlarda anne sütüne salınır. Yine de, ilacın anneye olan önemi dikkate alınarak ilacı bırakıp bırakmayacağına karar verilmelidir.

Makinelerin sürülmesi ve kullanılması konusundaki etkiler:

Belirtilmemiş.

İstenmeyen etkiler :

Diproson deri preparatları genellikle iyi tolere edilir ve yan etkiler nadirdir. Betametazon dipropionatın sistemik absorpsiyonu, geniş vücut yüzey alanları veya cilt kıvrımları uzun süreler veya aşırı miktarda steroidler ile tedavi edilirse arttırılabilir. Bu şartlarda, özellikle bebeklerde ve çocuklarda uygun önlemler alınmalıdır.

Diprosone kullanımı ile bildirilen aşağıdaki lokal yan etkiler şunlardır: yanma, kaşıntı, tahriş, kuruluk, folikülit, hipertrikoz, akneiform döküntüler, hipopigmentasyon, perioral dermatit, alerjik kontakt dermatit, deride maserasyon, ikincil enfeksiyon, stria ve miliarya.

Kesintisiz sürekli uygulama, özellikle yüzünde deride lokal atrofi, stria ve yüzeysel damar dilatasyonu ile sonuçlanabilir.

Bulanık görme kortikosteroid kullanımı ile bildirilmiştir (frekans bilinmemektedir).

Aşırı doz:

Topikal kortikosteroidlerin aşırı uzun süreli kullanımı, genellikle tersinir olan ikincil adrenal yetmezliğe neden olan pituitaryadrenal fonksiyonları baskılayabilir. Bu gibi durumlarda uygun semptomatik tedavi endikedir. HPA ekseni bastırma not edilirse, ilacı geri çekmek, uygulama sıklığını azaltmak veya daha az güçlü bir steroidin yerini almak için bir girişimde bulunulmalıdır.

Her bir tüpün steroid içeriği, kaza sonucu ağızdan alınma ihtimalinin az olduğu veya hiç toksik etkisinin olmadığı kadar düşüktür.

FARMAKOLOJİK ÖZELLİKLER

Farmakodinamik özellikler

Diproson preparatları, kortikosteroidlerin genel özelliklerini sergileyen bir glukokortikoid olan betametazonun dipropionat esterini içerir.

Farmakolojik dozlarda kortikosteroidler öncelikle antiinflamatuar ve / veya immün baskılayıcı etkileri için kullanılır.

Betametazon dipropionat gibi topikal kortikosteroidler, anti-inflamatuar, antipruritik ve vazokonstrüktif aktiviteleri nedeniyle bir dizi dermatozun tedavisinde etkilidir. Bununla birlikte, kortikosteroidlerin fizyolojik, farmakolojik ve klinik etkileri iyi bilinse de, her bir hastalıktaki etki mekanizmalarının kesin mekanizması belirsizdir.

Farmakokinetik özellikler

Topikal kortikosteroidlerin perkütanöz emiliminin kapsamı, araç, epidermal bariyerin bütünlüğü ve oklüzif pansumanların kullanımı dahil olmak üzere birçok faktör tarafından belirlenir.

Topikal kortikosteroidler, sağlam, normal deriden emilebilir. Derideki enflamasyon ve / veya diğer hastalık süreçleri perkütanöz emilimi arttırabilir. Oklüzif pansumanlar topikal kortikosteroidlerin perkütanöz emilimini büyük ölçüde artırır.

Deriden emildikten sonra, topikal kortikosteroidler, sistemik olarak uygulanan kortikosteroidlere benzer farmakokinetik yollara girerler. Kortikosteroidler farklı derecelerde plazma proteinlerine bağlanır, öncelikle karaciğerde metabolize edilir ve böbrekler tarafından atılır. Topikal kortikosteroidlerin ve metabolitlerinin bazıları da safrada atılır.

İletişim bilgileri
Newlystar (Ningbo) Medtech Co.,Ltd.

İlgili kişi: Luke Liu

Sorgunuzu doğrudan bize gönderin (0 / 3000)