801-2, Jindong Malikanesi, No. 536 Xueshi Yolu, Yinzhou, Ningbo 315100, PRChina
Ana sayfa ÜrünlerOftalmik İlaçlar

Göz / Kulak Gentamisin Damlaları% 0.4 10ml Oftalmik Preparasyonlar Antibiyotik Gentamisin Sülfat

Göz / Kulak Gentamisin Damlaları% 0.4 10ml Oftalmik Preparasyonlar Antibiyotik Gentamisin Sülfat

Eye / Ear Gentamycin Drops 0.4% 10ml Ophthalmic Preparations Antibiotic Gentamicin Sulfate

Ürün ayrıntıları:

Menşe yeri: Çin
Marka adı: Newlystar
Sertifika: GMP
Model numarası: % 0.4 10 mi

Ödeme & teslimat koşulları:

Min sipariş miktarı: 200, 000 şişe
Fiyat: Negotiation
Ambalaj bilgileri: Bir şişe / kutu
Teslim süresi: 45 gün
Ödeme koşulları: L/C, T/T
Yetenek temini: Günde 400, 000 şişe
Şimdi başvurun
Detaylı ürün tanımı
Gücü: % 0.4 10 mi Ambalaj: bir şişe / kutu
Dozaj formu: Göz damlası Aktif içerik: Gentamisin Sülfat / Gentamisin Sülfat

Göz / Kulak Gentamisin Damlaları% 0.4 10ml Oftalmik Preparasyonlar Antibiyotik Gentamisin Sülfat

Ürün: Gentamisin Sülfat Göz ve Kulak Damlaları,

Dozaj ve güç: Damla,% 0.4 10ml

Paketleme: 1 şişe / kutu

Standart: USP / BP

Dosya: Göndermeye hazır

Açıklama :

Aminoglikozit grubunun suda çözünebilen bir antibiyotiğidir Gentamisin Sülfat, bir aktinomiseti olan Micromonospora purpurea'nın büyümesi ile elde edilir.

belirti

Bu ilaç, gözün ve göz çevresindeki cildin (göz kapakları gibi) bakteriyel enfeksiyonlarını (blefarit, konjunktivit gibi) tedavi etmek için kullanılır. Göz yaralanması veya ameliyat sonrası enfeksiyonları önlemek için de kullanılır. Aminoglikosid antibiyotikler olarak bilinen bir ilaç sınıfına aittir. Gentamisin bakterileri öldürerek çalışır.

Bu ilaç sadece bakteriyel göz enfeksiyonlarını tedavi eder. Diğer göz enfeksiyonları için işe yaramaz. Gereksiz kullanım veya herhangi bir antibiyotiğin kötüye kullanımı azalmış etkinliğine yol açabilir.

Nasıl kullanılır

Göz damlası uygulamak için önce ellerinizi yıkayın. Kirlenmeyi önlemek için, damlalık ucuna dokunmayın veya gözünüze veya başka bir yüzeye dokunmasına izin vermeyin. Sadece gözlerde kullanın. Yutmayınız veya enjekte etmeyiniz.

Bu ilacı kullanırken kontak lens takmayın. Kontakt lensleri üreticinin talimatlarına göre sterilize edin ve tekrar kullanmaya başlamadan önce doktorunuza danışın.

Başını geriye doğru eğ, yukarı bak ve bir kese yapmak için alt göz kapağını aşağı doğru çek. Damlalığı doğrudan gözünüzün üzerinde tutun ve doktorunuzun belirttiği şekilde kese içine bir damla koyun. Aşağıya bakın, gözlerinizi nazikçe kapatın ve bir parmağınızı gözünüzün köşesine yerleştirin (burnun yanında). Gözlerinizi açmadan önce 1 ila 2 dakika boyunca hafif bir basınç uygulayın. Bu ilacın dışarı akmasını engeller. Gözlerinizi kırpmamaya veya ovalamamaya çalışın. Yönlendirildiyse veya dozunuz 1'den fazla düşerse, diğer gözleriniz için bu adımları tekrarlayın. Makinenizi sürmeden veya kullanmadan önce görüşünüzün netleşmesi için birkaç dakika bekleyin. Damlalığı yıkamayın. Her kullanımdan sonra damlalık kapağını yerine takın.

Doz, tıbbi durumunuza ve tedaviye yanıtınıza dayanmaktadır. Doktorunuz sizi öncelikle bu ilacı daha sık kullanmaya yönlendirebilir, daha sonra enfeksiyon geliştikçe daha az sıklıkta kullanabilir. Doktorunuzun talimatlarına dikkatlice uyun. Doktorunuz, gün boyunca kullanmak için gentamisin damlalarını ve yatmadan önce gentamicin merhemini reçete edebilir.

Başka bir göz ilacı kullanıyorsanız (damla veya merhem gibi), diğer ilaçları kullanmadan önce en az 5 dakika bekleyin. Damlaların göze girmesine izin vermek için göz merhemlerinden önce göz damlası kullanın.

Ondan en fazla faydayı sağlamak için bu ilacı düzenli olarak kullanın. Hatırlamanıza yardımcı olmak için, her gün aynı saatlerde kullanın. Reçete tam süre boyunca kullanmaya devam edin. İlacı çok erken durdurmak bakterilerin büyümeye devam etmesine izin verebilir, bu da enfeksiyonun geri dönüşüne neden olabilir.

Durumunuz devam ederse veya kötüleşirse doktorunuza bildirin.

Farmakodinamik

Gentamisin geniş spektrumlu bir aminoglikozit antibiyotiğidir. Aminoglikozidler, bakteriyel 30S ribozomal alt-birime bağlanarak, t-RNA'nın yanlış okunmasına neden olarak, bakterinin büyümesi için hayati önem taşıyan proteinleri sentezleyememesiyle çalışır. Aminoglikozidler esas olarak Pseudomonas, Acinetobacter ve Enterobacter gibi aerobik, Gram-negatif bakterileri içeren enfeksiyonlarda yararlıdır. Ek olarak, tüberküloza neden olan bakteriler dahil bazı mikobakteriler, aminoglikozidlere karşı hassastır. Gram-pozitif bakterilerin neden olduğu enfeksiyonlar, aminoglikozidlerle de tedavi edilebilir, ancak diğer tipte antibiyotikler, konakçı için daha güçlü ve daha az zararlıdır. Geçmişte aminoglikozitler sinerjik etkileri için, özellikle endokarditte streptokok enfeksiyonlarında penisilin ilişkili antibiyotiklerle birlikte kullanılmıştır. Aminoglikozitler çoğunlukla anaerobik bakterilere, mantarlara ve virüslere karşı etkisizdir.

Hareket mekanizması

Gentamisin "tersinmez" gibi aminoglikozidler spesifik 30S-alt birim proteinlerine ve 16S rRNA'ya bağlanır. Spesifik olarak gentamisin, 16S rRNA'nın dört nükleotidine ve S12 proteininin tek bir amino asidine bağlanır. Bu, 30S alt ünitesinin 16S rRNA'sında 1400 nükleotit çevresinde kod çözme bölgesini engeller. Bu bölge tRNA'nın antikodonundaki yalpalama tabanı ile etkileşir. Bu, başlatma kompleksiyle etkileşime, mRNA'nın yanlış okunmasına yol açar, böylece yanlış amino asitler, polipeptid içine işlevsel olmayan veya toksik peptidlere ve polisomların işlevsiz monozomlara ayrılmasına yol açar.

İletişim bilgileri
Newlystar (Ningbo) Medtech Co.,Ltd.

İlgili kişi: Luke Liu

Sorgunuzu doğrudan bize gönderin (0 / 3000)