801-2, Jindong Malikanesi, No. 536 Xueshi Yolu, Yinzhou, Ningbo 315100, PRChina
Ana sayfa ÜrünlerOftalmik İlaçlar

Gentamisin Sülfat Merhem Oftalmik İlaçlama Merhemi Göz Damlası

Gentamisin Sülfat Merhem Oftalmik İlaçlama Merhemi Göz Damlası

Gentamicin Sulfate Ointment Ophthalmic Medication Ointment Eye Drop

Ürün ayrıntıları:

Menşe yeri: Çin
Marka adı: Newlystar
Sertifika: GMP
Model numarası: % 0.4, 3g% 0.3, 5g

Ödeme & teslimat koşulları:

Min sipariş miktarı: 200, 000 şişe
Fiyat: Negotiation
Ambalaj bilgileri: Bir şişe / kutu
Teslim süresi: 45 gün
Ödeme koşulları: L/C, T/T
Yetenek temini: Günde 400, 000 şişe
Şimdi başvurun
Detaylı ürün tanımı
Gücü: % 0.4, 3g% 0,3, 5 g Ambalaj: bir şişe / kutu
Dozaj formu: Göz damlası Aktif içerik: Gentamisin Sülfat

Gentamisin Sülfat Merhem Oftalmik İlaç Merhem Göz Damlası

Gentamisin Sülfat Göz Merhemi

Dozaj ve güç: 0.4%, 3g 0.3%, 5g

Paketleme: 1 şişe / kutu

Standart: USP / BP

Açıklama :

Aminoglikozit grubunun suda çözünebilen bir antibiyotiğidir Gentamisin Sülfat, bir aktinomiseti olan Micromonospora purpurea'nın büyümesi ile elde edilir.

Nasıl kullanılır :

Göz merhemi uygulamak için önce ellerinizi yıkayın. Kirlenmeyi önlemek için, tüpün ucuna dokunmamaya veya gözünüze, göz kapağına veya başka bir yüzeye dokunmasına izin vermemeye dikkat edin. Sadece gözlere uygulayın. Yutmayınız veya enjekte etmeyiniz.

Bu ilacı kullanırken kontak lens takmayın. Kontakt lensleri üreticinin talimatlarına göre sterilize edin ve tekrar kullanmaya başlamadan önce doktorunuza danışın.

Göz merhemlerini uygulamak için, başınızı geriye doğru yatırın, yukarı doğru bakacak ve bir kese yapmak için alt göz kapağını hafifçe aşağı doğru çekin. Doktorunuz tarafından belirtildiği gibi yarım inç (1.3 santimetre) merhem şeridi kese içine yerleştirin. Yavaşça gözü kapatın ve ilacı yaymak için göz küresi her yöne doğru yuvarlayın. Göz kırpmamaya ve gözü ovuşturmaya çalışmayın. Yönlendirildiyse, diğer gözleriniz için bu adımları tekrarlayın. İyileştirmeden önce ekstra ilacı temizlemek için merhem tüpünün ucunu temiz bir mendille silin. Makinenizi sürmeden veya kullanmadan önce görüşünüzün netleşmesi için birkaç dakika bekleyin.

Doz, tıbbi durumunuza ve tedaviye yanıtınıza dayanmaktadır. Doktorunuz sizi öncelikle bu ilacı daha sık kullanmaya yönlendirebilir, daha sonra enfeksiyon geliştikçe daha az sıklıkta kullanabilir. Dozunuzu artırmayın veya yönlendirilmeden daha sık kullanmayın. Doktorunuz, gün boyunca kullanmak için gentamisin damlalarını ve yatmadan önce gentamicin merhemini reçete edebilir.

Başka bir göz ilacı kullanıyorsanız (damla veya merhem gibi), diğer ilaçları kullanmadan önce en az 5 dakika bekleyin. Damlaların göze girmesine izin vermek için göz merhemlerinden önce göz damlası kullanın.

Ondan en fazla faydayı sağlamak için bu ilacı düzenli olarak kullanın. Hatırlamanıza yardımcı olmak için, her gün aynı saatlerde kullanın. Reçete tam süre boyunca kullanmaya devam edin. İlacı çok erken durdurmak bakterilerin büyümeye devam etmesine izin verebilir, bu da enfeksiyonun geri dönüşüne neden olabilir.

Durumunuz devam ederse veya kötüleşirse doktorunuza bildirin.

Yan etkiler :

Göz batma / yanma / kızarıklık veya geçici bulanık görme oluşabilir. Bu etkilerden herhangi biri devam ederse veya kötüleşirse, doktorunuza veya eczacınıza derhal bildirin.

Doktorunuzun bu ilacı reçete ettiğini unutmayın çünkü sizin yararınıza olmanın yan etki riskinden daha büyük olduğuna karar vermiştir. Bu ilacı kullanan pek çok insanın ciddi yan etkileri yoktur.

Bu ilacın uzun süreli veya tekrar eden dönemlerde kullanılması, mantar enfeksiyonları da dahil olmak üzere diğer göz enfeksiyonları ile sonuçlanabilir. Bu ilacı kullanmayı bırakın ve yeni veya kötüleşen göz semptomları (ağrı, şişlik, kalın akıntı veya irin gibi) fark ederseniz doktorunuza başvurun.

Nadiren, gözde kullanılan gentamisin ürünleri emilebilir ve ciddi yan etkilere neden olabilir. Bu nadir ancak ciddi yan etkilerden herhangi biri ortaya çıkarsa doktorunuza derhal bildiriniz: kolay morarma / kanama, zihinsel / duygudurum değişiklikleri (halüsinasyonlar gibi).

Bu ilaca çok ciddi bir alerjik reaksiyon nadirdir. Ancak, aşağıdakiler dahil ciddi bir alerjik reaksiyon belirtileri fark ederseniz derhal tıbbi yardım alın: döküntü, kaşıntı / şişme (özellikle yüz / dil / boğaz), şiddetli baş dönmesi, solunum zorluğu.

Bu olası yan etkilerin tam listesi değildir. Yukarıda listelenmeyen diğer etkileri fark ederseniz, doktorunuza veya eczacınıza başvurun.

Önlemler:

Gentamisin kullanmadan önce, alerjiniz varsa doktorunuza veya eczacınıza söyleyin; veya başka aminoglikozit antibiyotiklere (tobramisin gibi); veya başka alerjiniz varsa. Bu ürün, alerjik reaksiyonlara veya başka sorunlara neden olabilen aktif olmayan bileşenler içerebilir. Daha fazla bilgi için eczacınızla konuşun.

Bu ilacı kullanmadan önce doktorunuza veya eczacınıza, özellikle de kontak lens kullanımından tıbbi geçmişinizi söyleyin.

Bu ilacı uyguladıktan sonra, görüntünüz geçici olarak bulanıklaşabilir. Sürüş yapmayın, makineleri kullanmayın ya da bu tür etkinlikleri güvenli bir şekilde gerçekleştirebileceğinize kadar net görüş gerektiren herhangi bir işlem yapmayın.

Ameliyat yapmadan önce, doktorunuza veya dişçiye, kullandığınız tüm ürünler (reçeteli ilaçlar, reçetesiz ilaçlar ve bitkisel ürünler dahil) hakkında bilgi verin.

Hamilelik sırasında, bu ilaç sadece açıkça gerekli olduğunda kullanılmalıdır. Riskleri ve faydaları doktorunuzla tartışın.

Bu ilaç anne sütüne geçebilir. Emzirmeden önce doktorunuza danışın.

Farmakodinamik:

Gentamisin geniş spektrumlu bir aminoglikozit antibiyotiğidir. Aminoglikozidler, bakteriyel 30S ribozomal alt-birime bağlanarak, t-RNA'nın yanlış okunmasına neden olarak, bakterinin büyümesi için hayati önem taşıyan proteinleri sentezleyememesiyle çalışır. Aminoglikozidler esas olarak Pseudomonas, Acinetobacter ve Enterobacter gibi aerobik, Gram-negatif bakterileri içeren enfeksiyonlarda yararlıdır. Ek olarak, tüberküloza neden olan bakteriler dahil bazı mikobakteriler, aminoglikozidlere karşı hassastır. Gram-pozitif bakterilerin neden olduğu enfeksiyonlar, aminoglikozidlerle de tedavi edilebilir, ancak diğer tipte antibiyotikler, konakçı için daha güçlü ve daha az zararlıdır. Geçmişte aminoglikozitler sinerjik etkileri için, özellikle endokarditte streptokok enfeksiyonlarında penisilin ilişkili antibiyotiklerle birlikte kullanılmıştır. Aminoglikozitler çoğunlukla anaerobik bakterilere, mantarlara ve virüslere karşı etkisizdir.

Hareket mekanizması :

Gentamisin "tersinmez" gibi aminoglikozidler spesifik 30S-alt birim proteinlerine ve 16S rRNA'ya bağlanır. Spesifik olarak gentamisin, 16S rRNA'nın dört nükleotidine ve S12 proteininin tek bir amino asidine bağlanır. Bu, 30S alt ünitesinin 16S rRNA'sında 1400 nükleotit çevresinde kod çözme bölgesini engeller. Bu bölge tRNA'nın antikodonundaki yalpalama tabanı ile etkileşir. Bu, başlatma kompleksiyle etkileşime, mRNA'nın yanlış okunmasına yol açar, böylece yanlış amino asitler, polipeptid içine işlevsel olmayan veya toksik peptidlere ve polisomların işlevsiz monozomlara ayrılmasına yol açar.

İletişim bilgileri
Newlystar (Ningbo) Medtech Co.,Ltd.

İlgili kişi: Luke Liu

Sorgunuzu doğrudan bize gönderin (0 / 3000)