801-2, Jindong Malikanesi, No. 536 Xueshi Yolu, Yinzhou, Ningbo 315100, PRChina
Ana sayfa ÜrünlerAğız yoluyla verilen ilaçlar

Hipolipidemik Oral Tıp / Atorvastatin Kalsiyum Tabletleri 10mg 20mg 10x3 10x10

Hipolipidemik Oral Tıp / Atorvastatin Kalsiyum Tabletleri 10mg 20mg 10x3 10x10

  • Hypolipidemic Oral Medicine / Atorvastatin Calcium Tablets 10mg 20mg 10x3 10x10
  • Hypolipidemic Oral Medicine / Atorvastatin Calcium Tablets 10mg 20mg 10x3 10x10
 • Hypolipidemic Oral Medicine / Atorvastatin Calcium Tablets 10mg 20mg 10x3 10x10

  Ürün ayrıntıları:

  Menşe yeri: Çin
  Marka adı: Newlystar
  Sertifika: GMP
  Model numarası: 10 mg, 20 mg

  Ödeme & teslimat koşulları:

  Min sipariş miktarı: 800 000 sekme
  Fiyat: Begotiation
  Ambalaj bilgileri: 10 en / blister
  Teslim süresi: 60 gün
  Yetenek temini: Günde 800 000 sekme
  Şimdi başvurun
  Detaylı ürün tanımı
  Ürün: Atorvastatin Kalsiyum Tabletleri Belirtimi: 10mg, 20mg
  Ambalaj: 10x3 / kutu, 10x10 / kutu Standart: BP, USP

  Atorvastatin Kalsiyum Tabletleri 10mg 20mg 10x3 10x10 Hipolipidemik

  Ürün: Atorvastatin Kalsiyum Tabletleri

  Spesifikasyon: 10 mg, 20 mg

  Standart: BP, USP

  Ambalaj: 10x3 / kutu, 10x10 / kutu

  Açıklama :

  Atorvastatin, statin olarak bilinen ilaç sınıfının bir üyesidir. Kolesterolü düşürmek için kullanılır. Atorvastatin, kolesterol biyosentezinde mevalonat yolu vasıtasıyla hız belirleyici enzim olan hidroksimetilglutaril-koenzim A (HMG-CoA) redüktazın rekabetçi bir inhibitörüdür. HMG-CoA redüktaz, HMG-CoA'nın mevalonat'a dönüşmesini katalize eder. Atorvastatin öncelikle karaciğerde etkindir. Karaciğer kolesterol düzeylerinin azalması, hepatik kolesterol alımını arttırır ve plazma kolesterol düzeylerini düşürür.

  Endikasyon:

  Koroner kalp hastalığı (KKH) için birden fazla risk faktörü olan bireylerde birincil koruma olarak ve KKY'li bireylerde sekonder koruma olarak, miyokard enfarktüsü (MI), inme, angina ve revaskülarizasyon prosedürleri riskini azaltmak için kullanılabilir. Akut koroner sendromlu (ACS) hastalarda kardiyovasküler olay riskini azaltmak için kullanılabilir. Serum total ve düşük yoğunluklu lipoprotein kolesterolü (LDL-C), apolipoprotein B'yi (apoB) azaltmak için diyet terapisine yardımcı olarak birincil hiperkolesterolemi ve karışık dislipidemi, homozigot ailesel hiperkolesterolemi, primer disbetalipoproteinemi ve / veya hipertrigliseridemi tedavisinde kullanılabilir. ) Ve trigliserit konsantrasyonlarını arttırırken, yüksek yoğunluklu lipoprotein kolesterol (HDL-C) düzeylerini arttırdı.

  Farmakodinamik:

  Seçici, rekabetçi bir HMG-CoA redüktaz inhibitörü olan atorvastatin, serum toplam ve LDL kolestrol, apoB ve trigliserit seviyelerini düşürmek ve HDL kolestrolü artırmak için kullanılır. Plazmada yüksek LDL-C, düşük HDL-C ve yüksek TG konsantrasyonları artmış ateroskleroz ve kardiyovasküler hastalık riski ile ilişkilidir. Toplam kolesterol-HDL-C oranı koroner arter hastalığının güçlü bir belirleyicisi ve yüksek oranlarda hastalık riski yüksektir. Artan HDL-C seviyeleri, kardiyovasküler riski azaltmaktadır. LDL-C ve TG'yi düşürerek ve HDL-C'yi artırarak, atorvastatin kardiyovasküler morbidite ve mortalite riskini azaltır. Atorvastatin, diğer HMG-CoA redüktaz inhibitörlerine kıyasla LDL-düşürücü potensini açıklayan benzersiz bir yapıya, uzun yarı ömre ve karaciğer seçiciliğine sahiptir.

  Hareket mekanizması :

  Atorvastatin, hepatik enzim olan HMG-CoA redüktazı seçici ve rekabetçi bir şekilde inhibe eder. HMG-CoA redüktaz, kolesterol biyosentez yolunda HMG-CoA'yı mevalonata dönüştürmekten sorumlu olduğu için, bunun sonucunda hepatik kolesterol düzeylerinde azalma meydana gelir. Karaciğerdeki kolesterol düzeylerinde azalma hepatik LDL-C reseptörlerinin upregülasyonunu uyarır ve bu LDL-C'nin hepatik alımını arttırır ve serum LDL-C konsantrasyonlarını düşürür.

  İletişim bilgileri
  Newlystar (Ningbo) Medtech Co.,Ltd.

  İlgili kişi: Luke Liu

  Sorgunuzu doğrudan bize gönderin (0 / 3000)