801-2, Jindong Malikanesi, No. 536 Xueshi Yolu, Yinzhou, Ningbo 315100, PRChina
Ana sayfa ÜrünlerAğız yoluyla verilen ilaçlar

Glibenklamide Tabletleri Glyburide Tabletleri 2.5mg, 5mg Oral İlaçlar

Glibenklamide Tabletleri Glyburide Tabletleri 2.5mg, 5mg Oral İlaçlar

Glibenclamide Tablets Glyburide Tablets 2.5mg, 5mg Oral Medications

Ürün ayrıntıları:

Menşe yeri: Çin
Marka adı: Newlystar
Sertifika: GMP
Model numarası: 2.5mg, 5mg

Ödeme & teslimat koşulları:

Min sipariş miktarı: Beş milyon tablet
Fiyat: Negotiation
Ambalaj bilgileri: 10 en / kutu
Teslim süresi: 45days
Ödeme koşulları: L/C, T/T
Yetenek temini: Günde bir milyon hap
Şimdi başvurun
Detaylı ürün tanımı
Ürün: Glibenklamid tabletleri Glyburid tabletleri Belirtimi: 2.5mg, 5mg
Standart: BP, USP Ambalaj: 10 en / kutu

Glibenklamide Tabletleri Glyburide Tabletleri 2.5mg, 5mg Oral İlaçlar

Ürün: Glibenklamide Tabletleri Glyburide Tabletleri

Spesifikasyon: 2.5 mg, 5 mg

Standart: BP, USP

Ambalaj: 10'ların / kutular

Açıklama :

Glibenklamid / Glyburid, insüline bağımlı olmayan diabetes mellitus (NIDDM) tedavisinde kullanılan oral antihiperglisemik bir ajandır. İnsülin salınımı için pankreasta β hücrelerini uyararak hareket eden, sülfonilüre sınıfı insülin sekretagoglarına aittir. Sülfonilüreler hem bazal insülin sekresyonunu, hem de yemek uyarımlı insülin salınımını arttırır. Bu sınıftaki ilaçlar, dozu, emilim hızı, etki süresi, eliminasyon yolu ve hedef pankreatik β hücresi reseptörüne bağlanma yerleri bakımından farklılık gösterir. Sülfonilüreterler ayrıca periferik glikoz kullanımını arttırır, hepatik glikoneogeneziyi azaltır ve insülin reseptörlerinin sayısını ve duyarlılığını artırabilir. Sülfonilüreler, insülinden daha az olsa da, kilo artışı ile ilişkilidir. Etki mekanizmaları nedeniyle, sülfonilüreler hipoglisemiye neden olabilir ve bu riski azaltmak için tutarlı bir gıda alımını gerektirebilir. Hipoglisemi riski, yaşlı, zayıflamış ve yetersiz beslenen bireylerde artar. Glibenklamid / Glyburid'in açlık plazma glikozunu, yemek sonrası kan şekeri ve glikozolize hemoglobin (HbA1c) düzeylerini (son 8-10 hafta glikoz kontrolünü yansıtan) azalttığı gösterilmiştir. Glyburide muhtemelen karaciğerde tamamen metabolize olmuş gibi görünüyor. Metabolitleri küçük bir hipoglisemik etki gösterse de, gliburid'in hipoglisemik etkisine yaptığı katkının klinik olarak önemsiz olduğu düşünülmektedir. Glibenklamid / Glyburid metabolitleri, idrarda ve dışkılarda yaklaşık olarak eşit oranlarda atılır. Gliburid'in yarılanma ömrü, 29 ml / dak / 1.73 m2'den daha fazla kreatinin klirensi olanlarda etkilenmez gibi görünmektedir.

belirti

NIDDM'li hastalarda kan glikozunu düşürmek için diyetin bir yardımcı maddesi olarak gösterilen ve hipergliseminin tek başına diyetle tatmin edici bir şekilde kontrol edilemediğini gösterir.

Farmakodinamik

İkinci nesil bir sulfonilüre antidiyabetik ajanı olan Glibenclamide / Glyburide, pankreas adacıklarındaki işlev gören beta hücrelerine bağlı bir etki olan pankreastan insülin salınımını uyararak kan glikozunu akut olarak düşürür. Tip II diyabetik hastalarda kronik uygulamayla birlikte, kan şekeri düşürme etkisi, ilaca insülin salgılatıcı tepkisinin tedricen düşmesine rağmen devam etmektedir. Oral sülfonil-üre hipoglisemik ilaçların etki mekanizmasına ek pankreatik etki katılabilir. Glibenklamid ve metforminin kombinasyonu, her iki ajan da glukoz toleransını farklı ancak tamamlayıcı mekanizmalarla iyileştirmek için etki gösterdiğinden sinerjik bir etkiye sahip olabilir. Kan şekeri düşürme eylemlerine ilaveten, glibenklamid / gliburid, renal serbest su temizlemesinin arttırılmasıyla hafif bir diürezi üretir. Glibenklamid / Glyburid, ilgili ikinci nesil ajan glipizid kadar iki kat daha güçlüdür.

Hareket mekanizması

Gliburit gibi sülfonilüreler, potasyum iletkenliğini azaltan ve zarın depolarizasyonuna neden olan, pankreatik hücre yüzeyindeki ATP'ye duyarlı potasyum kanallarına bağlanır. Depolarizasyon, voltaja duyarlı kalsiyum kanalları vasıtasıyla kalsiyum iyon akışını uyarır ve intraselüler konsantrasyonlarda kalsiyum iyonları yükselterek ensülinin salgılanmasını veya egzositozunu tetikler.

İletişim bilgileri
Newlystar (Ningbo) Medtech Co.,Ltd.

İlgili kişi: Luke Liu

Sorgunuzu doğrudan bize gönderin (0 / 3000)