801-2, Jindong Malikanesi, No. 536 Xueshi Yolu, Yinzhou, Ningbo 315100, PRChina
Ana sayfa ÜrünlerAğız yoluyla verilen ilaçlar

Amlodipin Besilat Tabletler 2.5mg, 5mg, 10mg Ağızdan Uygulanan İlaçlar

Amlodipin Besilat Tabletler 2.5mg, 5mg, 10mg Ağızdan Uygulanan İlaçlar

Amlodipine Besylate Tablets 2.5mg, 5mg, 10mg Oral Medications

Ürün ayrıntıları:

Menşe yeri: Çin
Marka adı: Newlystar
Sertifika: GMP
Model numarası: 2.5mg, 5mg, 10mg

Ödeme & teslimat koşulları:

Min sipariş miktarı: 500.000 tablet
Fiyat: Negotiation
Ambalaj bilgileri: 10 en / blister
Teslim süresi: 45days
Ödeme koşulları: T / T, L / C
Yetenek temini: Günde bir milyon hap
Şimdi başvurun
Detaylı ürün tanımı
Ürün: Amlodipin Besilat Tabletleri Belirtimi: 2.5mg, 5mg, 10mg
Standart: USP Ambalaj: 10 en / blister

Amlodipin Besilat Tabletler 2.5mg, 5mg, 10mg Ağızdan Uygulanan İlaçlar

Ürün: Amlodipin Besilat Tabletleri

Spesifikasyon: 2.5mg, 5mg, 10mg

Standart: USP

Ambalaj: 10'lar / blister

Açıklama :

Amlodipin, uzun etkili bir 1,4-dihidropiridin kalsiyum kanalı bloke edicidir. Voltaj kapılı L-tipi kalsiyum kanallarını aktif olmayan konformasyonlarında stabilize ederek öncelikle vasküler düz kas hücreleri üzerine etki eder. Düz kasal hücrelerdeki kalsiyum akışını inhibe ederek, amlodipin kalsiyuma bağlı miyosit kasılmasını ve vazokonstrüksiyonu önler. İlacın vazodilatör etkileri için önerilen ikinci bir mekanizma, düz kaslı karbonik anhidrazın inhibisyonu yoluyla kalsiyum akışının pH'ya bağlı inhibisyonunu içerir. Bazı çalışmalar amlodipinin voltaj kapılı N-tipi kalsiyum kanallarında da engelleyici etkilere sahip olduğunu göstermiştir. Merkezi sinir sisteminde bulunan N-tipi kalsiyum kanalları, nosiseptif sinyal verme ve ağrı hissi ile karışabilir. Amlodipin hipertansiyon ve kronik stabil angina tedavisinde kullanılır.

belirti

Hipertansiyon ve kronik stabil angina tedavisinde.

Farmakodinamik

Amlodipin, CCB'lerin en yaygın kullanılan sınıfı olan dihidropiridin (DHP) sınıfı kalsiyum kanal blokerlerine (CCB'ler) aittir. Homo sapiens'de en az beş farklı türde kalsiyum kanalı vardır: L-, N-, P / Q-, R- ve T-tipi. DHP CCB'lerin kontraksiyona aracılık eden kas hücrelerindeki ana kanal olan L-tipi kalsiyum kanallarını hedef aldığı yaygın olarak kabul edildi; Bununla birlikte, bazı çalışmalar amlodipinin de N-tipi kalsiyum kanallarına bağlandığını ve inhibe ettiğini belirtmiştir (bkz. Hedefler bölümündeki referanslar). Diğer DHP CCB'lere benzer şekilde, amlodipin doğrudan inaktif konformasyonlarını stabilize eden aktif olmayan L-tipi kalsiyum kanallarına bağlanır. Arteryal düz kas depolarizasyonu, kalp kası depolarizasyonuna göre daha uzun olduğundan, düz kas hücrelerinde inaktif kanallar daha yaygındır. Kanalın alfa-1 alt biriminin alternatif olarak birleştirilmesi, amlodipin ek arteryal seçiciliği verir. Terapötik alt toksik konsantrasyonlarda, amlodipinin kalp miyositleri ve iletim hücreleri üzerinde çok az etkisi vardır.

Hareket mekanizması

Amlodipin, L-tipi kalsiyum kanalları yoluyla kalsiyum iyonlarının akını inhibe ederek arteryal düz kası kontraktilitesini ve daha sonra vazokonstriksiyonunu azaltır. Bu kanallardan hücreye giren kalsiyum iyonları, kalmodulin'e bağlanır. Daha sonra kalsiyuma bağlı kalmodulin, miyozin hafif zincir kinaza (MLCK) bağlanır ve aktive eder. Aktive edilmiş MLCK, kas kasılmasında önemli bir adım olan miyozinin düzenleyici hafif zincir alt-biriminin fosforilasyonunu katalize eder. Sinyal amplifikasyonu, sarkoplazmik retikulumdan riyanodin reseptörleri yoluyla kalsiyumun indüklediği kalsiyum salınımı ile sağlanır. Başlangıçtaki kalsiyum akışının engellenmesi, arteriyel düz kas hücrelerinin kontraktil etkisini azaltır ve vazodilatasyona neden olur. Amlodipinin vazodilatör etkileri kan basıncında genel bir düşüşe neden olur. Amlodipin, hafif-orta derecede esansiyel hipertansiyon ve egzersize bağlı angina (kronik stabil angina) tedavisinde kullanılabilecek uzun etkili bir CCB'dir. Bir diğer muhtemel mekanizma, amlodipinin, kalsiyum kanalları vasıtasıyla intra-sellüloz kalsiyum akışını düzenleyen hücresel pH artışlarına neden olan vasküler düz kas karbonik anhidraz I aktivitesini inhibe etmesidir.

İletişim bilgileri
Newlystar (Ningbo) Medtech Co.,Ltd.

İlgili kişi: Luke Liu

Sorgunuzu doğrudan bize gönderin (0 / 3000)