801-2, Jindong Malikanesi, No. 536 Xueshi Yolu, Yinzhou, Ningbo 315100, PRChina
Ana sayfa ÜrünlerAğız yoluyla verilen ilaçlar

Enalapril Maleatlı Tabletler 5mg, 10mg, 20mg Ağızdan Uygulanan İlaçlar

Enalapril Maleatlı Tabletler 5mg, 10mg, 20mg Ağızdan Uygulanan İlaçlar

Enalapril Maleate Tablets 5mg, 10mg, 20mg Oral Medications

Ürün ayrıntıları:

Menşe yeri: Çin
Marka adı: Newlystar
Sertifika: GMP
Model numarası: 5mg, 10mg, 20mg

Ödeme & teslimat koşulları:

Min sipariş miktarı: 500.000 tablet
Fiyat: Negotiation
Ambalaj bilgileri: 10 en / blister
Teslim süresi: 45days
Ödeme koşulları: L/C, T/T
Yetenek temini: Günde bir milyon hap
Şimdi başvurun
Detaylı ürün tanımı
Ürün: Enalapril Maleatlı Tabletler Belirtimi: 5mg, 10mg, 20mg
Standart: USP Ambalaj: 10 en / blister

Enalapril Maleatlı Tabletler 5mg, 10mg, 20mg Ağızdan Uygulanan İlaçlar

Ürün: Enalapril Maleatlı Tabletler

Spesifikasyon: 5mg, 10mg, 20mg

Standart: USP

Ambalaj: 10'lar / blister

Açıklama :

Enalapril, anjiyotensin dönüştürücü enzim (ACE) inhibitör sınıfı ilaçlara ait bir ön ilaçtır. Oral uygulamayı takiben karaciğerde enalaprilata hızla metabolize olur. Enalaprilat, anjiyotensin I'in (ATI) anjiyotensin II'ye (ATII) dönüştürülmesinden sorumlu ACE'nin potent, rekabetçi bir inhibitörüdür. ATII kan basıncını düzenler ve renin-anjiyotensin-aldosteron sisteminin (RAAS) anahtar bileşenidir. Enalapril temel veya renovasküler hipertansiyon ve semptomatik konjestif kalp yetmezliğini tedavi etmek için kullanılabilir.

belirti

Esansiyel veya renovasküler hipertansiyon ve semptomatik konjestif kalp yetmezliğinin tedavisinde. Tek başına veya tiyazid diüretiklerle kombinasyon halinde kullanılabilir.

Farmakodinamik

Enalapril, oral uygulamayı takiben, karaciğer esterazlarıyla enalaprilata hızla metabolize olan bir ön ilaçtır. Enalapril'in kendisinde çok az farmakolojik aktivite bulunmaktadır. Enalaprilat, RAAS'ın etkisini antagonize ederek kan basıncını düşürür. RAAS hemodinamik, su ve elektrolit dengesini düzenleyen homeostatik bir mekanizma. Sempatik uyarı sırasında veya böbrek kan basıncı veya kan akışı azaltıldığında, renin böbreklerdeki juxtaglomerular aparatın granüler hücrelerinden salınır. Kan dolaşımında renin dolaşımdaki anjiyotensinojen ATI'ye bölünür ve ardından ACE tarafından ATII'ye bölünür. ATII, bir takım mekanizmaları kullanarak kan basıncını arttırır. Birincisi, aldosteronun adrenal korteksden salınmasını uyarır. Aldosteron distal kıvrık tübüle (DCT) gider ve nefron tüpünü toplar ve burada hücre membranlarında sodyum kanalı ve sodyum-potasyum ATPaz sayısını arttırarak sodyum ve suyun yeniden emilimini arttırır. İkincisi, ATII, posterior hipofiz bezinden vazopresinin (aynı zamanda antidiüretik hormon veya ADH olarak da bilinir) salınmasını uyarır. ADH, DCT'nin hücrelerinin apikal yüzeyine aquaporin-2 kanallarının sokulması ve tübüllerin toplanması yoluyla böbreklerden suyun tekrar emilimini uyarır. Üçüncüsü, ATII doğrudan arteryel vazokonstriksiyon yoluyla kan basıncını arttırır. Vasküler düz kas hücrelerinde Tip 1 ATII reseptörünün uyarılması, miyosit tıkanıklığı ve vazokonstrüksiyon ile sonuçlanan bir olay kaskatına yol açar. ATII, bu ana etkilere ek olarak, hipotalamik nöronların uyarılması yoluyla susuzluğa neden olur. ACE inhibitörleri, ATI'nin ATII'ye hızlı dönüşümünü inhibe eder ve kan basıncında RAAS ile indüklenen artışları antagonize eder. ACE (aynı zamanda kininase II olarak da bilinir), bir vazodilatör olan bradikinin enzimatik olarak deaktivasyonuna katılır. Bradikininin deaktive edilmesinin engellenmesi bradikinin düzeylerini arttırır ve artmış vazodilatasyona ve kan basıncına neden olarak enalaprilat'ın etkilerini sürdürebilir.

Hareket mekanizması

ACE'nin iki izoformu vardır: 1277 tek bir polipeptit zincirinden oluşan bir glikoprotein olarak var olan somatik izoform; Ve düşük moleküler kütleye sahip olan ve sperm olgunlaşmasında ve spermin yumurta hücresi epiteline bağlanmasında rol oynadığı düşünülen testiküler izoform. Somatik ACE, tandem gen kopyalanmasından ortaya çıkan, iki fonksiyonel olarak aktif domen N ve C'ye sahiptir. İki alanın yüksek dizi benzerliği olmasına rağmen, farklı fizyolojik rol oynarlar. C-alanı ağırlıklı olarak kan basıncının düzenlenmesinde yer alırken, N-alanı hematopoietik kök hücre farklılaşması ve proliferasyonunda rol oynamaktadır. ACE inhibitörleri, her iki alana da bağlanır ve aktivitesini inhibe eder, ancak C alanına karşı daha fazla afinite ve inhibisyon aktivitesine sahiptir. Enalapril'in prensip aktif metaboliti olan enalaprilat, ACE'ye bağlanma açısından ATI ile rekabet eder ve ATI'nin ATII'ye enzimatik proteolizini engeller. Vücudun ATII düzeylerinin azaltılması, yukarıdaki Farmakoloji bölümünde anlatıldığı gibi ATII'nin baskılayıcı etkilerini inhibe ederek kan basıncını düşürür. Enalapril aynı zamanda, renin'in salınması ve / veya baroreseptörler yoluyla refleks mekanizmalarının uyarılması üzerine ATII aracılığındaki geri besleme inhibisyonunun kaybolması nedeniyle plazma renin aktivitesinde bir artışa neden olur. Enalaprilat'ın ACE'ye olan yakınlığı ATI'nin yaklaşık 200.000 kat daha büyük ve bu enalaprilin 300-1000 kat daha fazladır.

İletişim bilgileri
Newlystar (Ningbo) Medtech Co.,Ltd.

İlgili kişi: Luke Liu

Sorgunuzu doğrudan bize gönderin (0 / 3000)