801-2, Jindong Malikanesi, No. 536 Xueshi Yolu, Yinzhou, Ningbo 315100, PRChina
Ana sayfa ÜrünlerAğız yoluyla verilen ilaçlar

Fluoksetin Hidroklorür Tabletleri / Fluoksetin 20Mg Kapsüller Ağız Hazırlığı

Fluoksetin Hidroklorür Tabletleri / Fluoksetin 20Mg Kapsüller Ağız Hazırlığı

Fluoxetine Hydrochloride Tablets / Fluoxetine 20Mg Capsules Oral Preparation

Ürün ayrıntıları:

Menşe yeri: Çin
Marka adı: Newlystar
Sertifika: GMP
Model numarası: 20mg

Ödeme & teslimat koşulları:

Min sipariş miktarı: 300, 000 tablet
Fiyat: Negotiation
Ambalaj bilgileri: 10 en / blister
Teslim süresi: 45days
Ödeme koşulları: L/C, T/T
Yetenek temini: Günde bir milyon hap
Şimdi başvurun
Detaylı ürün tanımı
Ürün: Fluoksetin Hidroklorür Tablet / Kapsüller Belirtimi: 20mg
Standart: BP, USP Ambalaj: 10 en / blister

Fluoksetin Hidroklorür Tabletleri / Fluoksetin 20Mg Kapsüller Ağız Hazırlığı

Ürün: Fluoksetin Hidroklorür Tablet / Kapsüller

Şartname: 20mg

Standart: BP, USP

Ambalaj: 10'lar / blister

Açıklama :

Fluoksetin hidroklorür, seçici serotonin geri alım inhibitörleri (SSRI'lar) olarak bilinen antidepresanlar sınıfının ilk ajanıdır. Fluoksetin, R- ve S-enantiyomerlerin rasemik bir karışımıdır ve eşdeğer farmakolojik aktivitelidir. Bu sınıftaki bileşikler arasındaki farklı yapısal farklılıklara rağmen, SSRI'ler benzer farmakolojik aktiviteye sahiptir. Diğer antidepresanlarla olduğu gibi, klinik bir etki görülmeden önce birkaç hafta terapi gerekebilir. SSRI'lar nöronal serotonin geri alımının güçlü inhibitörleridir. Bunların norepinefrin veya dopamin geri alımına pek az etkisi vardır ve α-veya β-adrenerjik, dopamin D2 veya histamin Hl reseptörlerine antagonize olmazlar. Akut kullanım sırasında, SSRI'lar serotonin geri alımını bloke eder ve somatodendritik 5-HT1A ve terminal otoreseptörlerin serotonin uyarılmasını artırır. Kronik kullanım somatodendritik 5-HT1A ve terminal otoreseptörlerin desensitizasyonuna yol açar. Artmış duygudurum ve azalmış kaygının genel klinik etkisinin, artmış serotonerjik sinir iletimine yol açan nöronal fonksiyonda uyarlanan değişikliklerden kaynaklandığı düşünülmektedir. Yan etkiler ağız kuruluğu, mide bulantısı, baş dönmesi, uyuşukluk, cinsel işlev bozukluğu ve baş ağrısıdır. Yan etkiler genelde tedavinin ilk iki haftasında görülür ve genellikle trisiklik antidepresanların gözlemlediğinden daha az şiddetli ve sıktır. Fluoksetin, majör depresif bozukluğun (MDD), şiddetli bulimiya nervoza, obsesif kompulsif bozukluk (OKB), adet öncesi disforik bozukluk (PMDD), agorafobili veya panik bozukluklu panik bozukluğun tedavisine dirençli olanzapin ile kombinasyon halinde kullanılabilir Veya iki kutuplu ben depresyon. Fluoksetin, en anoreksi ve uyarıcı SSRI'dır.

belirti

Etiketli endikasyon şunları içerir: majör depresif bozukluk (MDD), şiddetli bulimiya nevroza, obsesif kompulsif bozukluk (OKB), adet öncesi disforik bozukluk (PMDD), agorafobili veya panik bozukluklu panik bozukluğu ve olanzapin ile tedaviye dirençli veya iki kutuplu tedavi için kombine tedavi Ben depresyon. Etiketsiz endikasyonlar arasında seçici mutizm, psikotik hastalarda hafif bunama ile ilişkili ajitasyon, travma sonrası stres bozukluğu (TSSB), sosyal anksiyete bozukluğu, kronik nöropatik ağrı, fibromiyalji ve Raynaud fenomeni yer alır.

Farmakodinamik

Seçici serotonin geri alım inhibitörlerine (SSRI'lere) ait bir antidepresan ajan olan fluoksetin, depresyon, bulimiya nervoza, adet öncesi disforik bozukluk, panik bozukluk ve post-travmatik stres tedavisinde kullanılır. Aminlerin hipotezine göre, serotonin ve norepinefrin gibi aminlerin etkinliğinde azalma depresyona neden olur; Bu aminlerin etkinliğinin artması duygudurum yükselmesine neden olur. Fluoksetinin etkilerinin, 5HT reseptörünün inhibisyonu ile ilişkili olduğu düşünülür ve bu da serotonin seviyesinin yükselmesine neden olur. Muskarinik, histaminerjik ve α1-adrenerjik reseptörlerin antagonizmasının klasik trisiklik antidepresan (TCA) ilaçların çeşitli antikolinerjik, sedatif ve kardiyovasküler etkileri ile ilişkili olduğu öne sürülmüştür. Fluoksetin, in vitro trisiklik ilaçlara kıyasla beyindeki dokuya ait bu ve diğer membran reseptörlerine daha az kuvvetle bağlanır.

Hareket mekanizması

Norfluoksetine metabolize olan fluoksetin, seçici bir serotonin geri alım inhibitörü (SSRI) olup, nöronal membranın serotonin geri alım pompasında serotonin geri alımını bloke eder ve 5HT1A otoreseptörlerinde serotoninin etkilerini arttırır. SSRI'ler histamin, asetilkolin ve norepinefrin reseptörlerine trisiklik antidepresan ilaçlara göre daha az afinite ile bağlanırlar.

İletişim bilgileri
Newlystar (Ningbo) Medtech Co.,Ltd.

İlgili kişi: Luke Liu

Sorgunuzu doğrudan bize gönderin (0 / 3000)