801-2, Jindong Konağı, No.536 Xueshi Yolu, Yinzhou, Ningbo 315100, Çin
Ana sayfa ÜrünlerOral İlaçlar

Anti Depresan İlaçlar Oral İlaçlar Essitalopram Oksalat Tabletler 10 mg

Anti Depresan İlaçlar Oral İlaçlar Essitalopram Oksalat Tabletler 10 mg

Anti Depressant Drugs Oral Medications Escitalopram Oxalate Tablets 10 mg

Ürün ayrıntıları:

Menşe yeri: Çin
Marka adı: Newlystar
Sertifika: GMP
Model numarası: 5mg, 10mg, 20mg

Ödeme & teslimat koşulları:

Min sipariş miktarı: 300, 000 tablet
Fiyat: Negotiation
Ambalaj bilgileri: 14 en / blister
Teslim süresi: 45days
Ödeme koşulları: L / C, T / T
Yetenek temini: Günde bir milyon hap
Şimdi başvurun
Detaylı ürün tanımı
ürün: Essitalopram Oksalat Tabletleri Şartname: 5mg, 10mg, 20mg
Standart: BP, USP paketleme: 14 en / blister

Anti Depresan İlaçlar Oral İlaçlar Essitalopram Oksalat Tabletler 10 mg

 

 

Ürün: Essitalopram Oksalat Tabletleri

Özellikler: 5mg, 10mg, 20mg

Standart: BP, USP

Ambalaj: 14'ler / blister

 

Açıklama :

Essitalopram tabletleri, 5 mg, 10 mg ve 20 mg essitalopram bazına eşdeğer kuvvetlerde essitalopram oksalat içeren film kaplı, yuvarlak tabletlerdir.

Essitalopram tabletleri günde bir kez, sabah veya akşam, yiyecek olsun veya olmasın uygulanmalıdır.

 

Göstergeler ve kullanımları

1.1 Majör Depresif Bozukluk

Essitalopram tabletleri, yetişkinlerde ve 12 ila 17 yaş arası ergenlerde majör depresif bozukluğun akut ve idame tedavisi için endikedir.

Büyük bir depresif dönem (DSM-IV), genellikle günlük işleyişe müdahale eden ve aşağıdaki dokuz semptomdan en az beşini içeren belirgin ve nispeten kalıcı (neredeyse en az 2 hafta boyunca her gün) depresif veya disforik bir ruh hali anlamına gelir: depresif ruh hali, kayıp olağan aktivitelere ilgi, ağırlık ve / veya iştahta önemli değişiklik, uykusuzluk veya hipersomnia, psikomotor ajitasyon veya yavaşlama, artan yorgunluk, suçluluk veya değersizlik hissi, yavaş düşünme veya bozulmuş konsantrasyon, intihar girişimi veya intihar düşüncesi.

1.2 Genel Anksiyete Bozukluğu

Essitalopram tabletleri yetişkinlerde Genel Anksiyete Bozukluğu'nun (YAB) akut tedavisi için endikedir.

Generalized Anxiety Disorder (DSM-IV) is characterized by excessive anxiety and worry (apprehensive expectation) that is persistent for at least 6 months and which the person finds difficult to control. Genel Anksiyete Bozukluğu (DSM-IV), en az 6 ay boyunca devam eden ve kontrol edilmesi zor olan aşırı endişe ve endişe (endişeli beklenti) ile karakterizedir. It must be associated with at least three of the following symptoms: restlessness or feeling keyed up or on edge, being easily fatigued, difficulty concentrating or mind going blank, irritability, muscle tension and sleep disturbance. Aşağıdaki semptomlardan en az üçü ile ilişkili olmalıdır: huzursuzluk veya anahtarlı veya kenarda hissetme, kolayca yorgunluk, konsantre olmada zorluk veya zihin boşluğu, sinirlilik, kas gerginliği ve uyku bozukluğu.

 

Farmakodinamik

Escitalopram is one of a class of antidepressants known as selective serotonin reuptake inhibitors (SSRIs). Essitalopram, seçici serotonin geri alım inhibitörleri (SSRI'lar) olarak bilinen bir antidepresan sınıfından biridir. It is used to treat the depression associated with mood disorders. Duygudurum bozuklukları ile ilişkili depresyonu tedavi etmek için kullanılır. It is also used on occassion in the treatment of body dysmorphic disorder and anxiety. Ayrıca vücut dismorfik bozukluğu ve anksiyete tedavisinde fırsatta kullanılır. The antidepressant, antiobsessive-compulsive, and antibulimic actions of escitalopram are presumed to be linked to its inhibition of CNS neuronal uptake of serotonin. Essitalopramın antidepresan, antiobsessif-kompulsif ve antibulimik etkilerinin, CNS nöronal serotonin alımını inhibe etmesi ile bağlantılı olduğu varsayılmaktadır. In vitro studies show that escitalopram is a potent and selective inhibitor of neuronal serotonin reuptake and has only very weak effects on norepinephrine and dopamine neuronal reuptake. İn vitro çalışmalar, esitalopramın nöronal serotonin geri alımının güçlü ve seçici bir inhibitörü olduğunu ve norepinefrin ve dopamin nöronal geri alımını çok zayıf etkilere sahip olduğunu göstermektedir. Escitalopram has no significant affinity for adrenergic (alpha1, alpha2, beta), cholinergic, GABA, dopaminergic, histaminergic, serotonergic (5HT1A, 5HT1B, 5HT2), or benzodiazepine receptors; Essitalopramın adrenerjik (alfa, alfa2, beta), kolinerjik, GABA, dopaminerjik, histaminerjik, serotonerjik (5HT1A, 5HT1B, 5HT2) veya benzodiazepin reseptörlerine karşı anlamlı bir ilgisi yoktur; antagonism of such receptors has been hypothesized to be associated with various anticholinergic, sedative, and cardiovascular effects for other psychotropic drugs. bu reseptörlerin antagonizmasının, diğer psikotropik ilaçlar için çeşitli antikolinerjik, yatıştırıcı ve kardiyovasküler etkilerle ilişkili olduğu varsayılmaktadır. The chronic administration of escitalopram was found to downregulate brain norepinephrine receptors, as has been observed with other drugs effective in the treatment of major depressive disorder. Essitalopramın kronik uygulanmasının, majör depresif bozukluğun tedavisinde etkili olan diğer ilaçlarla gözlemlendiği gibi beyin norepinefrin reseptörlerini aşağı regüle ettiği bulunmuştur. Escitalopram does not inhibit monoamine oxidase. Essitalopram monoamin oksidazı inhibe etmez.

 

Hareket mekanizması

The antidepressant, antiobsessive-compulsive, and antibulimic actions of escitalopram are presumed to be linked to its inhibition of CNS neuronal uptake of serotonin. Essitalopramın antidepresan, antiobsessif-kompulsif ve antibulimik etkilerinin, CNS nöronal serotonin alımını inhibe etmesi ile bağlantılı olduğu varsayılmaktadır. Escitalopram blocks the reuptake of serotonin at the serotonin reuptake pump of the neuronal membrane, enhancing the actions of serotonin on 5HT1A autoreceptors. Essitalopram, nöronal membranın serotonin geri alım pompasında serotonin geri alımını bloke ederek 5HT1A otorekeptörleri üzerindeki serotoninin etkilerini arttırır. SSRIs bind with significantly less affinity to histamine, acetylcholine, and norepinephrine receptors than tricyclic antidepressant drugs. SSRI'lar, trisiklik antidepresan ilaçlara göre histamin, asetilkolin ve norepinefrin reseptörlerine çok daha az afinite ile bağlanır.

İletişim bilgileri
Newlystar (Ningbo) Medtech Co.,Ltd.

İlgili kişi: Luke Liu

Sorgunuzu doğrudan bize gönderin (0 / 3000)