801-2, Jindong Malikanesi, No. 536 Xueshi Yolu, Yinzhou, Ningbo 315100, PRChina
Ana sayfa ÜrünlerAğız yoluyla verilen ilaçlar

Anti-Depresan İlaç Oral İlaçlar Esitalopram Oksalat Tablet 10 mg

Anti-Depresan İlaç Oral İlaçlar Esitalopram Oksalat Tablet 10 mg

Anti Depressant Drugs Oral Medications Escitalopram Oxalate Tablets 10 mg

Ürün ayrıntıları:

Menşe yeri: Çin
Marka adı: Newlystar
Sertifika: GMP
Model numarası: 5mg, 10mg, 20mg

Ödeme & teslimat koşulları:

Min sipariş miktarı: 300, 000 tablet
Fiyat: Negotiation
Ambalaj bilgileri: 14 en / blister
Teslim süresi: 45days
Ödeme koşulları: L/C, T/T
Yetenek temini: Günde bir milyon hap
Şimdi başvurun
Detaylı ürün tanımı
Ürün: Escitalopram Oksalat Tabletleri Belirtimi: 5mg, 10mg, 20mg
Standart: BP, USP Ambalaj: 14 en / blister

Anti-Depresan İlaç Oral İlaçlar Esitalopram Oksalat Tablet 10 mg

Ürün: Esitalopram Oksalat Tabletler

Spesifikasyon: 5mg, 10mg, 20mg

Standart: BP, USP

Ambalaj: 14'lü / blister

Açıklama :

Esitalopram tabletleri, 5 mg, 10 mg ve 20 mg esitalopram bazına eşdeğer mukavemetlerde esitalopram oksalat içeren film kaplı, yuvarlak tabletlerdir.

Escitalopram tabletleri günde bir kez, sabah veya akşam, yemek olsun veya olmasın, uygulanmalıdır.

Endikasyonlar ve Kullanım

1.1 Majör Depresif Bozukluk

Escitalopram tabletleri, yetişkinlerde ve 12-17 yaşlarındaki ergenlerde majör depresif bozukluğun akut ve idame tedavisinde endikedir.

Büyük bir depresif dönem (DSM-IV), günlük işleyişine genellikle müdahale eden ve şu dokuz semptomdan en az beşini içeren belirgin ve nispeten kalıcı (en az 2 hafta boyunca her gün en az 2 haftalık) depresif ya da disforik duygudurum anlamına gelir: depresif ruh hali, kayıp Kilo ve / veya iştahta önemli bir değişiklik, uykusuzluk veya aşırı uyuma, psikomotor ajitasyon veya gecikme, yorgunluk artışı, suçluluk duygusu veya değersizlik, düşünmeyi yavaşlatan yoğunlaşma, intihar girişimi veya intihar düşüncesi.

1.2 Genelleştirilmiş Anksiyete Bozukluğu

Esitalopram tabletleri yetişkinlerde Genelleşmiş Anksiyete Bozukluğu'nun (GAD) akut tedavisinde endikedir.

Genelleştirilmiş Anksiyete Bozukluğu (DSM-IV), aşırı anksiyete ve endişe (endişeli beklenti) ile karakterizedir ve bu endişe en az 6 ay kalıcıdır ve kişinin kontrol altına alması zor bulur. Aşağıdakilerden en az üç tanesiyle ilişkilendirilmelidir: huzursuzluk ya da kayma veya kenarda kayma, kolayca yorulma, konsantre olmama ya da zihin boşa gitme zorluğu, sinirlilik, kas gerginliği ve uyku rahatsızlığı.

Farmakodinamik

Escitalopram, seçici serotonin geri alım inhibitörleri (SSRI'lar) olarak bilinen bir antidepresan sınıfından biridir. Duygudurum bozukluklarıyla ilişkili depresyonu tedavi etmek için kullanılır. Aynı zamanda vücut dismorfik bozukluk ve anksiyete tedavisinde de kullanılır. Esitalopramın antidepressan, antiobsessif-kompülsif ve antibulimik etkileri, serotoninin CNS nöron alımını inhibe etmesiyle bağlantılı olarak varsayılmaktadır. İn vitro çalışmalar, esitalopramın, nöronal serotonin geri alımının güçlü ve seçici bir inhibitörü olduğunu ve norepinefrin ve dopamin nöronal yeniden alımında çok zayıf etkilere sahip olduğunu göstermektedir. Esitalopramın, adrenerjik (alfa1, alfa2, beta), kolinerjik, GABA, dopaminerjik, histaminerjik, serotonerjik (5HT1A, 5HT1B, 5HT2) veya benzodiazepin reseptörleri için belirgin bir yakınlığı yoktur; Bu gibi reseptörlerin antagonizması, diğer psikotropik ilaçlar için çeşitli antikolinerjik, sedatif ve kardiyovasküler etkiler ile ilişkili olduğu hipotezi öne sürülmüştür. Esitalopramın kronik olarak verilmesinin, majör depresif bozukluğun tedavisinde etkili olan diğer ilaçlarla olduğu gibi beyin norepinefrin reseptörlerini azalttığı tespit edildi. Escitalopram monoamin oksidazı inhibe etmez.

Hareket mekanizması

Esitalopramın antidepressan, antiobsessif-kompülsif ve antibulimik etkileri, serotoninin CNS nöron alımını inhibe etmesiyle bağlantılı olarak varsayılmaktadır. Escitalopram, 5HT1A otoreseptörleri üzerindeki serotoninin etkilerini arttıran nöronal zarın serotonin geri alım pompasındaki serotonin geri alımını engeller. SSRI'ler histamin, asetilkolin ve norepinefrin reseptörlerine trisiklik antidepresan ilaçlara göre daha az afinite ile bağlanırlar.

İletişim bilgileri
Newlystar (Ningbo) Medtech Co.,Ltd.

İlgili kişi: Luke Liu

Sorgunuzu doğrudan bize gönderin (0 / 3000)