Mesaj gönder
801-2, Jindong Konağı, No.536 Xueshi Yolu, Yinzhou, Ningbo 315100, Çin
Ana sayfa ÜrünlerOral İlaçlar

Hipolipidemik Oral Tıp / Atorvastatin Kalsiyum Tabletleri 10mg 20mg 10x3 10x10

Hipolipidemik Oral Tıp / Atorvastatin Kalsiyum Tabletleri 10mg 20mg 10x3 10x10

  • Hipolipidemik Oral Tıp / Atorvastatin Kalsiyum Tabletleri 10mg 20mg 10x3 10x10
  • Hipolipidemik Oral Tıp / Atorvastatin Kalsiyum Tabletleri 10mg 20mg 10x3 10x10
Hipolipidemik Oral Tıp / Atorvastatin Kalsiyum Tabletleri 10mg 20mg 10x3 10x10
Ürün ayrıntıları:
Menşe yeri: Çin
Marka adı: Newlystar
Sertifika: GMP
Model numarası: 10 mg, 20 mg
Ödeme & teslimat koşulları:
Min sipariş miktarı: 800 000 sekme
Fiyat: Begotiation
Ambalaj bilgileri: 10 en / blister
Teslim süresi: 60 gün
Yetenek temini: Günde 800.000 sekme
İletişim
Detaylı ürün tanımı
ürün: Atorvastatin Kalsiyum Tabletleri Şartname: 10 mg, 20 mg
paketleme: 10x3 / kutu, 10x10 / kutu Standart: BP, USP
Vurgulamak:

oral ilaç

,

oral preparat

Atorvastatin Kalsiyum Tabletleri 10mg 20mg 10x3 10x10 Hipolipidemik

 

 

Ürün: Atorvastatin Kalsiyum Tabletleri

Özellikler: 10mg, 20mg

Standart: BP, USP

Ambalaj: 10x3 / kutu, 10x10 / kutu

 

Açıklama :

Atorvastatin is a member of the drug class known as statins. Atorvastatin, statinler olarak bilinen ilaç sınıfının bir üyesidir. It is used for lowering cholesterol. Kolesterolü düşürmek için kullanılır. Atorvastatin is a competitive inhibitor of hydroxymethylglutaryl-coenzyme A (HMG-CoA) reductase, the rate-determining enzyme in cholesterol biosynthesis via the mevalonate pathway. Atorvastatin, mevalonat yolu yoluyla kolesterol biyosentezinde oranı belirleyen enzim olan hidroksimetilglutaryil-koenzim A (HMG-CoA) redüktazın rekabetçi bir inhibitörüdür. HMG-CoA reductase catalyzes the conversion of HMG-CoA to mevalonate. HMG-CoA redüktaz, HMG-CoA'nın mevalonata dönüşümünü katalize eder. Atorvastatin acts primarily in the liver. Atorvastatin esas olarak karaciğerde etki eder. Decreased hepatic cholesterol levels increases hepatic uptake of cholesterol and reduces plasma cholesterol levels. Azalan hepatik kolesterol seviyeleri, kolesterolün hepatik alımını arttırır ve plazma kolesterol seviyelerini azaltır.

 

Endikasyon:

May be used as primary prevention in individuals with multiple risk factors for coronary heart disease (CHD) and as secondary prevention in individuals with CHD to reduce the risk of myocardial infarction (MI), stroke, angina, and revascularization procedures. Miyokard enfarktüsü (MI), inme, anjina ve revaskülarizasyon riskini azaltmak için koroner kalp hastalığı (KKH) için çoklu risk faktörleri olan bireylerde birincil önleme ve KKH'li bireylerde ikincil önleme olarak kullanılabilir. May be used to reduce the risk of cardiovascular events in patients with acute coronary syndrome (ACS). Akut koroner sendromlu (ACS) hastalarda kardiyovasküler olay riskini azaltmak için kullanılabilir. May be used in the treatment of primary hypercholesterolemia and mixed dyslipidemia, homozygous familial hypercholesterolemia, primary dysbetalipoproteinemia, and/or hypertriglyeridemia as an adjunct to dietary therapy to decrease serum total and low-density lipoprotein cholesterol (LDL-C), apolipoprotein B (apoB), and triglyceride concentrations, while increasing high-density lipoprotein cholesterol (HDL-C) levels. Serum toplam ve düşük yoğunluklu lipoprotein kolesterolü (LDL-C), apolipoprotein B'yi (apoB) azaltmak için primer hiperkolesterolemi ve karışık dislipidemi, homozigot ailesel hiperkolesterolemi, primer disbetalipoproteinemi ve / veya hipertrigliseridemi tedavisinde kullanılabilir. ) ve trigliserit konsantrasyonlarını arttırırken, yüksek yoğunluklu lipoprotein kolesterol (HDL-C) seviyelerini arttırır.

 

Farmakodinamik:

Atorvastatin, a selective, competitive HMG-CoA reductase inhibitor, is used to lower serum total and LDL cholesterol, apoB, and triglyceride levels while increasing HDL cholesterol. Seçici, rekabetçi bir HMG-CoA redüktaz inhibitörü olan atorvastatin, HDL kolesterolü arttırırken serum toplamını ve LDL kolesterol, apoB ve trigliserit seviyelerini düşürmek için kullanılır. High LDL-C, low HDL-C and high TG concentrations in the plasma are associated with increased risk of atherosclerosis and cardiovascular disease. Plazmada yüksek LDL-C, düşük HDL-C ve yüksek TG konsantrasyonları artmış ateroskleroz ve kardiyovasküler hastalık riski ile ilişkilidir. The total cholesterol to HDL-C ratio is a strong predictor of coronary artery disease and high ratios are associated with higher risk of disease. Toplam kolesterolün HDL-C oranı koroner arter hastalığının güçlü bir yordayıcısıdır ve yüksek oranlar daha yüksek hastalık riski ile ilişkilidir. Increased levels of HDL-C are associated with lower cardiovascular risk. Artan HDL-C seviyeleri daha düşük kardiyovasküler risk ile ilişkilidir. By decreasing LDL-C and TG and increasing HDL-C, atorvastatin reduces the risk of cardiovascular morbidity and mortality. LDL-C ve TG'yi azaltarak ve HDL-C'yi artırarak, atorvastatin kardiyovasküler morbidite ve mortalite riskini azaltır. Atorvastatin has a unique structure, long half-life, and hepatic selectivity, explaining its greater LDL-lowering potency compared to other HMG-CoA reductase inhibitors. Atorvastatin, diğer HMG-CoA redüktaz inhibitörlerine kıyasla daha büyük LDL düşürme gücünü açıklayan benzersiz bir yapıya, uzun yarı ömre ve hepatik seçiciliğe sahiptir.

 

Hareket mekanizması :

Atorvastatin selectively and competitively inhibits the hepatic enzyme HMG-CoA reductase. Atorvastatin, HMG-CoA redüktaz hepatik enzimini seçici ve rekabetçi bir şekilde inhibe eder. As HMG-CoA reductase is responsible for converting HMG-CoA to mevalonate in the cholesterol biosynthesis pathway, this results in a subsequent decrease in hepatic cholesterol levels. HMG-CoA redüktaz, HMG-CoA'nın kolesterol biyosentez yolunda mevalonata dönüştürülmesinden sorumlu olduğundan, bu, karaciğer kolesterol düzeylerinde müteakip bir azalmaya neden olur. Decreased hepatic cholesterol levels stimulates upregulation of hepatic LDL-C receptors which increases hepatic uptake of LDL-C and reduces serum LDL-C concentrations. Azalan hepatik kolesterol seviyeleri, hepatik LDL-C reseptörlerinin yukarı regülasyonunu uyarır, bu da LDL-C'nin hepatik alımını arttırır ve serum LDL-C konsantrasyonlarını azaltır.

İletişim bilgileri
Newlystar (Ningbo) Medtech Co.,Ltd.

İlgili kişi: Mr. Luke Liu

Tel: 86--57487019333

Faks: 86-574-8701-9298

Sorgunuzu doğrudan bize gönderin (0 / 3000)

Diğer ürünler