801-2, Jindong Malikanesi, No. 536 Xueshi Yolu, Yinzhou, Ningbo 315100, PRChina
Ana sayfa ÜrünlerBüyük hacimli Parenteral

Mannitol Enjeksiyon Büyük Hacimli Parenteral / Büyük Hacim İnfüzyonu Osmotik Diüretik

Mannitol Enjeksiyon Büyük Hacimli Parenteral / Büyük Hacim İnfüzyonu Osmotik Diüretik

Mannitol Injection Large Volume Parenteral / Large Volume Infusion Osmotic Diuretic

Ürün ayrıntıları:

Menşe yeri: Çin
Marka adı: Newlystar
Sertifika: GMP
Model numarası: % 20; 250ml, 500ml

Ödeme & teslimat koşulları:

Min sipariş miktarı: 80, 000 şişe
Fiyat: Negotiation
Ambalaj bilgileri: 80 / 40bottles / carton
Teslim süresi: 45days
Ödeme koşulları: L/C, T/T
Yetenek temini: Günde 500, 000 şişe
Şimdi başvurun
Detaylı ürün tanımı
Ürün: Mannitol Enjeksiyon İnfüzyonu Belirtimi: % 20; 250ml, 500ml
Standart: BP, USP Ambalaj: 80 / 40bottles / carton

Mannitol Enjeksiyon Büyük Hacimli Parenteral / Büyük Hacim İnfüzyonu Osmotik Diüretik

Ürün: Mannitol Enjeksiyon İnfüzyonu

Şartname:% 20; 250ml, 500ml

Standart: BP, USP

Ambalaj: 80 / 40bottles / carton

Açıklama :

Mannitol, insanlarda metabolik olarak inert olan ve meyve ve sebzelerde şeker veya şeker alkolü olarak bulunan ozmotik bir diüretiktir. Mannitol, kan plazma osmolalitesini yükseltir ve beyin ve beyin omurilik sıvısı dahil dokulardan interstisyel sıvı ve plazmaya su akışının artmasına neden olur. Sonuç olarak, serebral ödem, intrakranyal basınç artışı ve beyin omurilik sıvısı hacmi ve basıncı düşebilir. Mannitol, geri dönüşümsüz böbrek yetmezliği oluşmadan önce diüretiklerin teşvik edilmesi için de kullanılabilir; Toksik maddelerin üriner atılımının teşvik edilmesi; Antiglokom ajanı olarak; Ve böbrek fonksiyonu teşhis yardımı olarak.

belirti

Geri dönüşümsüz böbrek yetmezliğinin ortaya çıkması, intrakranyal basıncın azaltılması, serebral ödemin tedavisi ve toksik maddelerin idrar boşaltımının teşvik edilmesinden önce diürezin teşvik edilmesi için kullanılır.

Farmakodinamik

Kimyasal olarak, manitol bir alkol ve bir şeker ya da bir polioldür; Ksilitol veya sorbitole benzer. Bununla birlikte, manitol, sulu çözeltilerde bir hidrojen iyonu kaybetme eğilimindedir ve bu da çözeltinin asidik hale gelmesine neden olur. Bu nedenle sodyum bikarbonat gibi pH değerini ayarlamak için bir madde eklemek nadir değildir. Manitol genellikle idrar üretimini arttırmak için kullanılır (diüretik). Aynı zamanda vücut sıvılarının / suyun (örneğin serebral ödem, glokoma, böbrek yetmezliği) artması sonucu ortaya çıkan tıbbi durumların tedavisinde veya önlenmesinde kullanılır. Mannitol sıklıkla diğer diüretiklerle birlikte verilir (örn., Furosemid, klorotiazid) ve / veya IV sıvı replasmanı.

Hareket mekanizması

Mannitol, insanlarda metabolik olarak inert olan ve meyve ve sebzelerde şeker veya şeker alkolü olarak bulunan ozmotik bir diüretiktir. Mannitol, kan plazma osmolalitesini yükseltir ve beyin ve beyin omurilik sıvısı dahil dokulardan interstisyel sıvı ve plazmaya su akışının artmasına neden olur. Sonuç olarak, serebral ödem, intrakranyal basınç artışı ve beyin omurilik sıvısı hacmi ve basıncı düşebilir. Bir diürektik manitol diüretiği indüklediğinden, böbrek tübünde reabsorbsiyon olmaz, böylece glomerüler filtratın ozmolalitesini arttırır, su boşaltımını kolaylaştırır ve sodyum, klorür ve diğer solütlerin renal tübüler tekrar absorpsiyonunu inhibe eder. Mannitol, toksik maddelerin üriner atılımını teşvik eder ve boru sıvısında toksik maddelerin konsantrasyonunu önleyerek nefrotoksisiteye karşı korur. Bir Antiglokom ajan olarak mannitol kan plazma ozmolaritesini düzenler ve gözün plazmaya akışını arttırır ve sonuç olarak göz içi basıncında azalma sağlar. Böbrek fonksiyonu olarak teşhis yardımı manitol serbestçe glomerüller tarafından süzülerek% 10'dan daha az boru şeklinde yeniden absorbe edilir. Bu nedenle idrar boşaltma hızı, glomerüler filtrasyon hızının (GFR) bir ölçümü olarak kullanılabilir.

İletişim bilgileri
Newlystar (Ningbo) Medtech Co.,Ltd.

İlgili kişi: Luke Liu

Sorgunuzu doğrudan bize gönderin (0 / 3000)