801-2, Jindong Konağı, No.536 Xueshi Yolu, Yinzhou, Ningbo 315100, Çin
Ana sayfa ÜrünlerOral İlaçlar

Spironolakton Tabletleri 25mg, 50mg, 100mg Oral İlaçlar

Spironolakton Tabletleri 25mg, 50mg, 100mg Oral İlaçlar

Spironolactone Tablets 25mg, 50mg, 100mg Oral Medications

Ürün ayrıntıları:

Menşe yeri: Çin
Marka adı: Newlystar
Sertifika: GMP
Model numarası: 25mg, 50mg, 100mg

Ödeme & teslimat koşulları:

Min sipariş miktarı: Üç milyon tablet
Fiyat: Negotiation
Ambalaj bilgileri: 10 en / blister
Teslim süresi: 45days
Ödeme koşulları: L / C, T / T
Yetenek temini: Günde bir milyon hap
Şimdi başvurun
Detaylı ürün tanımı
ürün: Spironolakton Tabletleri Şartname: 25mg, 50mg, 100mg
Standart: BP, USP paketleme: 10 en / blister

Spironolakton Tabletleri 25mg, 50mg, 100mg Oral İlaçlar

 

Ürün: Spironolakton Tabletleri

Özellikler: 25mg, 50mg, 100mg

Standart: BP, USP

Ambalaj: 10'lu / blister

 

Açıklama :

Spironolakton pratikte suda çözünmez, alkolde çözünür ve benzen ve kloroformda serbestçe çözünür.

İnaktif bileşenler arasında kalsiyum sülfat, mısır nişastası, lezzet, hipromelloz, demir oksit, magnezyum stearat, polietilen glikol, povidon ve titanyum dioksit bulunur.

 

Göstergeler ve kullanımları :

Aşağıdakiler için birincil hiperaldosteronizm:

Terapötik çalışma ile primer hiperaldosteronizm tanısının konması.

Primer hiperaldosteronizmli hastaların kısa süreli preoperatif tedavisi.

Kötü operasyon riski olduğu düşünülen veya ameliyatı reddeden ayrı ayrı aldosteron üreten adrenal adenomlu hastalar için uzun süreli idame tedavisi.

Bilateral mikro veya makronodüler adrenal hiperplazi (idiyopatik hiperaldosteronizm) olan hastalar için uzun süreli idame tedavisi

Konjestif kalp yetmezliği, ödem ve / veya assit eşliğinde karaciğer sirozu, Nefrotik sendrom, Esansiyel hipertansiyon, Hipokalemi, Şiddetli kalp yetmezliği (NYHA sınıf III - IV)

 

Farmakodinamik

Spironolactone is a synthetic 17-lactone steroid which is a renal competitive aldosterone antagonist in a class of pharmaceuticals called potassium-sparing diuretics. Spironolakton, potasyum tutucu diüretik adı verilen bir farmasötik sınıfında böbrek rekabetçi bir aldosteron antagonisti olan sentetik bir 17-lakton steroididir. On its own, spironolactone is only a weak diuretic, but it can be combined with other diuretics. Tek başına, spironolakton sadece zayıf bir diüretiktir, ancak diğer diüretiklerle birleştirilebilir. Due to its anti-androgen effect, it can also be used to treat hirsutism, and is a common component in hormone therapy for male-to-female transgendered people. Anti-androjen etkisi nedeniyle, hirsutizmi tedavi etmek için de kullanılabilir ve erkek-kadın transseksüelleri için hormon terapisinde yaygın bir bileşendir. Spironolactone inhibits the effect of aldosterone by competing for intracellular aldosterone receptor in the distal tubule cells. Spironolakton, distal tübül hücrelerinde hücre içi aldosteron reseptörü için rekabet ederek aldosteronun etkisini inhibe eder. This increases the secretion of water and sodium, while decreasing the excretion of potassium. Bu, potasyum atılımını azaltırken, suyun ve sodyumun salgılanmasını arttırır. Spironolactone has a fairly slow onset of action, taking several days to develop and similarly the effect diminishes slowly. Spironolaktonun gelişmesi birkaç gün süren oldukça yavaş bir etki başlangıcına sahiptir ve benzer şekilde etki yavaş yavaş azalır.

 

Hareket mekanizması

Spironolactone is a specific pharmacologic antagonist of aldosterone, acting primarily through competitive binding of receptors at the aldosterone-dependent sodium-potassium exchange site in the distal convoluted renal tubule. Spironolakton, öncelikle distal kıvrık böbrek tübülündeki aldosterona bağımlı sodyum-potasyum değişim alanındaki reseptörlerin rekabetçi bağlanması yoluyla etki eden, aldosteronun spesifik bir farmakolojik antagonistidir. Spironolactone causes increased amounts of sodium and water to be excreted, while potassium is retained. Spironolakton, artan miktarda sodyum ve suyun atılmasına neden olurken, potasyum korunur. Spironolactone acts both as a diuretic and as an antihypertensive drug by this mechanism. Spironolakton bu mekanizma ile hem diüretik hem de antihipertansif bir ilaç olarak işlev görür. It may be given alone or with other diuretic agents which act more proximally in the renal tubule. Tek başına veya böbrek tübülünde daha proksimal olarak etki gösteren diğer diüretik ajanlarla birlikte verilebilir. Aldosterone interacts with a cytoplasmic mineralocorticoid receptor to enhance the expression of the Na+, K+-ATPase and the Na+ channel involved in a Na+ K+ transport in the distal tubule . Aldosteron, distal tübülde bir Na + K + naklinde rol oynayan Na +, K + -ATPase ve Na + kanalının ekspresyonunu arttırmak için bir sitoplazmik mineralokortikoid reseptörü ile etkileşime girer. Spironolactone bind to this mineralcorticoid receptor, blocking the actions of aldosterone on gene expression. Spironolakton bu mineralkortikoid reseptörüne bağlanır ve aldosteronun gen ifadesi üzerindeki etkilerini engeller. Aldosterone is a hormone; Aldosteron bir hormondur; its primary function is to retain sodium and excrete potassium in the kidneys. birincil işlevi böbreklerde sodyum ve salgılanan potasyumu korumaktır.

İletişim bilgileri
Newlystar (Ningbo) Medtech Co.,Ltd.

İlgili kişi: Luke Liu

Sorgunuzu doğrudan bize gönderin (0 / 3000)