Mesaj gönder
801-2, Jindong Konağı, No.536 Xueshi Yolu, Yinzhou, Ningbo 315100, Çin
Ana sayfa ÜrünlerJel Krem Merhem

Cilt Koşulları İçin Kortikosteroid 15g Triamsinolon Asetonid Merhem USP% 0.1

Çin Newlystar (Ningbo) Medtech Co.,Ltd. Sertifikalar
Çin Newlystar (Ningbo) Medtech Co.,Ltd. Sertifikalar
Çin'den ilaç ürünleri sağlamak için sürekli çabalarınız için çok teşekkür ederiz.

—— Dr. Abdulaziz Alsheikh

Newlystar medtech profesyonel bir çalışkan ekibi ile deneyimli bir şirkettir.

—— Sayın Muhammed Abdalla

Ben sohbet şimdi

Cilt Koşulları İçin Kortikosteroid 15g Triamsinolon Asetonid Merhem USP% 0.1

Corticosteroid 15g Triamcinolone Acetonide Ointment USP 0.1% For Skin Conditions
Corticosteroid 15g Triamcinolone Acetonide Ointment USP 0.1% For Skin Conditions

Büyük resim :  Cilt Koşulları İçin Kortikosteroid 15g Triamsinolon Asetonid Merhem USP% 0.1

Ürün ayrıntıları:
Menşe yeri: Çin
Marka adı: Newlystar
Sertifika: GMP
Model numarası: % 0.1, 15g
Ödeme & teslimat koşulları:
Min sipariş miktarı: 100, 000 tüp
Fiyat: Negotiation
Ambalaj bilgileri: bir tüp / kutu
Teslim süresi: 45days
Yetenek temini: Günde 200, 000 tüp
Detaylı ürün tanımı
ürün: Triamsinolon Asetonid Asetat Merhemi Şartname: % 0.1, 15g
Standart: BP, USP paketleme: bir tüp / kutu
Vurgulamak:

Cilt Bakımı Merhem

,

cilt bakım ilacı

Cilt Koşulları İçin Kortikosteroid 15g Triamsinolon Asetonid Merhem USP% 0.1

 

 

Ürün: Triamsinolon Asetonid Asetat Merhem

Özellikler:% 0.1, 15g

Standart: BP, USP

Ambalaj: bir tüp / kutu

 

AÇIKLAMA :

The topical corticosteroids constitute a class of primarily synthetic steroids used as antiinflammatory and antipruritic agents. Topikal kortikosteroidler, antienflamatuar ve antipruritik ajanlar olarak kullanılan öncelikle sentetik steroidlerin bir sınıfını oluşturur. The steroids in this class include triamcinolone acetonide. Bu sınıftaki steroidler arasında triamsinolon asetonid bulunur. Triamcinolone acetonide is designated chemically as 9-Fluoro-11β, 16α, 17,21-tetrahydroxypregna-1,4-diene-3,20-dione cyclic 16,17-acetal with acetone. Triamsinolon asetonid kimyasal olarak aseton ile 9-Floro-11p, 16a, 17,21-tetrahidroksipregna-1,4-dien-3,20-dion siklik 16,17-asetal olarak adlandırılır. Graphic Formula: Grafik Formül:

C24H31FO6, MW 434.50

% 0.025,% 0.1 ve% 0.5 Triamsinolon Asetonit Kreminin her bir gramı, propilen glikol, setearil alkol (ve) setearet-20, beyaz vazelin içeren bir yok edici krem ​​bazında sırasıyla 0.25 mg, 1 mg veya 5 mg triamsinolon asetonit, sorbitol çözeltisi, gliseril monostearat, polietilen glikol monostearat, simetikon, sorbik asit ve arıtılmış su.

 

KLİNİK FARMAKOLOJİ

Topical corticosteroids share anti- inflammatory, antipruritic and vasoconstrictive actions. Topikal kortikosteroidler antienflamatuar, antipruritik ve vazokonstriktif etkileri paylaşır. The mechanism of anti-inflammatory activity of the topical corticosteroids is unclear. Topikal kortikosteroidlerin anti-enflamatuar aktivitesinin mekanizması belirsizdir. Various laboratory methods, including vasoconstrictor assays, are used to compare and predict potencies and/or clinical efficacies of the topical corticosteroids. Topikal kortikosteroidlerin güçlerini ve / veya klinik etkilerini karşılaştırmak ve tahmin etmek için vazokonstriktör deneyleri dahil olmak üzere çeşitli laboratuvar yöntemleri kullanılır. There is some evidence to suggest that a recognizable correlation exists between vasoconstrictor potency and therapeutic efficacy in man. Vazokonstriktör potens ile insandaki terapötik etkinlik arasında tanınabilir bir korelasyon olduğunu öne süren bazı kanıtlar vardır.

 

Farmakokinetik

Topikal kortikosteroidlerin perkütan emilim derecesi, araç, epidermal bariyerin bütünlüğü ve Referans ID: 3351219 3 oklüzif pansumanların kullanımı dahil birçok faktör tarafından belirlenir.

Topical corticosteroids can be absorbed from normal intact skin. Topikal kortikosteroidler normal bozulmamış deriden emilebilir. Inflammation and/or other disease processes in the skin increase percutaneous absorption. Derideki iltihaplanma ve / veya diğer hastalık süreçleri perkütanöz emilimi artırır. Occlusive dressings substantially increase the percutaneous absorption of topical corticosteroids. Tıkayıcı pansumanlar topikal kortikosteroidlerin perkütanöz emilimini önemli ölçüde artırır. Thus, occlusive dressings may be a valuable therapeutic adjunct for treatment of resistant dermatoses (see Bu nedenle, tıkayıcı pansumanlar dirençli dermatozların tedavisi için değerli bir terapötik ek olabilir (bkz. KULLANIM ŞEKLİ VE DOZU).

Once absorbed through the skin, topical corticosteroids are handled through pharmacokinetic pathways similar to systemically administered corticosteroids. Deriden emildikten sonra topikal kortikosteroidler, sistemik olarak uygulanan kortikosteroidlere benzer farmakokinetik yollarla işlenir. Corticosteroids are bound to plasma proteins in varying degrees. Kortikosteroidler plazma proteinlerine değişen derecelerde bağlanır. Corticosteroids are metabolized primarily in the liver and are then excreted by the kidneys. Kortikosteroidler öncelikle karaciğerde metabolize edilir ve daha sonra böbrekler tarafından atılır. Some of the topical corticosteroids and their metabolites are also excreted into the bile. Bazı topikal kortikosteroidler ve metabolitleri de safraya atılır.

 

GÖSTERGELER VE KULLANIMLARI

Triamsinolon Asetonid Krem% 0.025,% 0.1 ve% 0.5 kortikosteroid duyarlı dermatozların enflamatuar ve kaşıntılı belirtilerinin hafifletilmesi için endikedir.

 

KONTRENDİKASYONLARI

Topikal kortikosteroidler, preparatların bileşenlerinden herhangi birine aşırı duyarlılık öyküsü olan hastalarda kontrendikedir.

 

ÖNLEMLER

Genel Topikal kortikosteroidlerin sistemik emilimi, bazı hastalarda geri dönüşümlü hipotalamikpituitaryadrenal (HPA) eksen supresyonu, Cushing sendromu belirtileri, hiperglisemi ve glukozüri üretmiştir.

Sistemik emilimi arttıran koşullar, daha güçlü steroidlerin uygulanmasını, geniş yüzey alanlarında kullanımın, uzun süreli kullanımın ve tıkayıcı pansumanların eklenmesini içerir.

Therefore, patients receiving a large dose of any potent topical steroid applied to a large surface area or under an occlusive dressing should be evaluated periodically for evidence of HPA axis suppression by using the urinary free cortisol and ACTH stimulation tests, and for impairment of thermal homeostasis. Bu nedenle, geniş bir yüzey alanına veya oklüzif pansuman altında uygulanan herhangi bir güçlü topikal steroid dozu alan hastalar, üriner serbest kortizol ve ACTH stimülasyon testleri kullanılarak HPA ekseni baskılanmasının kanıtları ve termal homeostaz bozukluğu açısından periyodik olarak değerlendirilmelidir. . If HPA axis suppression or elevation of the body temperature occurs, an attempt should be made to withdraw the drug, to reduce the frequency of application, substitute a less potent steroid, or use a sequential approach when utilizing the occlusive technique. HPA ekseni baskılanması veya vücut sıcaklığının yükselmesi meydana gelirse, ilacı geri çekmek, uygulama sıklığını azaltmak, daha az güçlü bir steroid yerine koymak veya oklüzif tekniği kullanırken sıralı bir yaklaşım kullanmak için bir girişim yapılmalıdır.

Recovery of HPA axis function and thermal homeostasis are generally prompt and complete upon discontinuation of the drug. HPA ekseni fonksiyonunun ve termal homeostazın geri kazanımı, ilacın kesilmesi üzerine genellikle hızlı ve eksiksizdir. Infrequently, signs and symptoms of steroid withdrawal may occur, requiring supplemental systemic corticosteroids. Nadiren, ek sistemik kortikosteroidler gerektiren steroid yoksunluğu belirtileri ve semptomları ortaya çıkabilir. Occasionally, a patient may develop a sensitivity reaction to a particular occlusive dressing material or adhesive and a substitute material may be necessary. Bazen, bir hasta belirli bir tıkayıcı pansuman malzemesine veya yapıştırıcıya karşı bir duyarlılık reaksiyonu geliştirebilir ve bir yedek malzeme gerekli olabilir.

Children may absorb proportionally larger amounts of topical corticosteroids and thus be more susceptible to systemic toxicity (see PRECAUTIONS, Pediatric Use). Çocuklar orantılı olarak daha fazla miktarda topikal kortikosteroid emebilir ve bu nedenle sistemik toksisiteye daha duyarlı olabilirler (bkz. ÖNLEMLER, Pediyatrik Kullanım). If irritation develops, topical corticosteroids should be discontinued and appropriate therapy instituted. Tahriş gelişirse, topikal kortikosteroidler kesilmeli ve uygun tedavi uygulanmalıdır.

In the presence of dermatological infections, the use of an appropriate antifungal or antibacterial agent should be instituted. Dermatolojik enfeksiyonların varlığında, uygun bir antifungal veya antibakteriyel ajan kullanımı başlatılmalıdır. If a favorable response does not occur promptly, the corticosteroid should be discontinued until the infection has been adequately controlled. Derhal olumlu bir yanıt ortaya çıkmazsa, enfeksiyon yeterince kontrol edilene kadar kortikosteroid kesilmelidir.

Bu preparatlar oftalmik kullanım için değildir.

 

Hasta için Bilgiler

Topikal kortikosteroid kullanan hastalar aşağıdaki bilgileri ve talimatları almalıdır:

1. This medication is to be used as directed by the physician. 1. Bu ilaç hekim tarafından belirtildiği şekilde kullanılmalıdır. It is for dermatologic use only. Sadece dermatolojik kullanım içindir. Avoid contact with the eyes. Gözlerle temasından kaçının.

2. Hastalara bu ilacı reçete edilenler dışındaki herhangi bir bozukluk için kullanmamaları tavsiye edilmelidir.

3. Tedavi edilen cilt alanı, doktor tarafından yönlendirilmedikçe bandajlanmamalı veya tıkayıcı olacak şekilde başka şekilde kapatılmamalı veya sarılmamalıdır.

4. Hastalar özellikle oklüzif pansuman altında herhangi bir lokal advers reaksiyon belirtisi bildirmelidir.

5. Pediatrik hastaların ebeveynlerine, çocuk bezi bölgesinde tedavi edilen bir çocukta sıkı bezler veya plastik pantolon kullanmamaları önerilmelidir, çünkü bu giysiler tıkayıcı pansumanlar oluşturabilir.

 

Laboratuvar testleri

Üriner serbest kortizol testi ve ACTH stimülasyon testi, HPA ekseni supresyonunun değerlendirilmesinde yardımcı olabilir.

 

Karsinogenez, Mutajenez ve Doğurganlık Bozukluğu

Topikal kortikosteroidlerin doğurganlık üzerindeki etkisini veya kanserojen potansiyelini değerlendirmek için uzun süreli hayvan çalışmaları yapılmamıştır.

Prednizolon ve hidrokortizon ile mutajeniteyi belirleme çalışmaları negatif sonuçlar göstermiştir.

Gebelik: Teratojenik Etkiler

Category C. Corticosteroids are generally teratogenic in laboratory animals when administered systemically at relatively low dosage levels. Kategori C. Kortikosteroidler, nispeten düşük dozaj seviyelerinde sistemik olarak uygulandığında laboratuvar hayvanlarında genellikle teratojeniktir. The more potent corticosteroids have been shown to be teratogenic after dermal application in laboratory animals. Daha güçlü kortikosteroidlerin laboratuvar hayvanlarına dermal uygulamadan sonra teratojenik olduğu gösterilmiştir. There are no adequate and well-controlled studies in pregnant women on teratogenic effects from topically applied corticosteroids. Topikal olarak uygulanan kortikosteroidlerin teratojenik etkileri üzerine hamile kadınlarda yeterli ve iyi kontrollü bir çalışma yoktur. Therefore, topical corticosteroids should be used during pregnancy only if the potential benefit justifies the potential risk to the fetus. Bu nedenle, topikal kortikosteroidler hamilelik sırasında sadece potansiyel yarar fetusun potansiyel riskini haklı çıkarıyorsa kullanılmalıdır. Drugs of this class should not be used extensively on pregnant patients, in large amounts, or for prolonged periods of time. Bu sınıftaki ilaçlar hamile hastalar üzerinde, büyük miktarlarda veya uzun süre kullanılmamalıdır.

Emziren Anneler

It is not known whether topical administration of corticosteroids could result in sufficient systemic absorption to produce detectable quantities in breast milk. Topikal kortikosteroid uygulanmasının anne sütünde saptanabilir miktarlar üretmek için yeterli sistemik absorpsiyonla sonuçlanıp kaynaklanmayacağı bilinmemektedir. Systemically administered corticosteroids are secreted into breast milk in quantities not likely to have a deleterious effect on the infant. Sistemik olarak uygulanan kortikosteroidler, bebek üzerinde zararlı bir etkisi olması muhtemel olmayan miktarlarda anne sütüne salgılanır. Nevertheless, caution should be exercised when topical corticosteroids are administered to a nursing woman. Bununla birlikte, emziren bir kadına topikal kortikosteroidler uygulandığında dikkatli olunmalıdır.

Pediyatrik Kullanım

Çocuk hastalar topikal kortikosteroid kaynaklı HPA ekseni supresyonu ve Cushing sendromuna karşı daha büyük bir cilt yüzey alanı / vücut ağırlığı oranı nedeniyle olgun hastalara göre daha fazla duyarlılık gösterebilir.

HPA axis suppression, Cushing's syndrome, and intracranial hypertension have been reported in children receiving topical corticosteroids. Topikal kortikosteroid alan çocuklarda HPA ekseni baskılanması, Cushing sendromu ve intrakraniyal hipertansiyon bildirilmiştir. Manifestations of adrenal suppression in children include linear growth retardation, delayed weight gain, low plasma cortisol levels, and absence of response to ACTH stimulation. Çocuklarda adrenal supresyonun tezahürleri arasında lineer büyüme geriliği, gecikmiş kilo alımı, düşük plazma kortizol seviyeleri ve ACTH stimülasyonuna yanıt bulunmaması bulunur. Manifestations of intracranial hypertension include bulging fontanelles, headaches, and bilateral papilledema. İntrakraniyal hipertansiyonun tezahürleri arasında şişkin fontaneller, baş ağrıları ve bilateral papilödem bulunur.

Administration of topical corticosteroids to children should be limited to the least amount compatible with an effective therapeutic regimen. Topikal kortikosteroidlerin çocuklara uygulanması, etkili bir terapötik rejimle uyumlu en az miktarla sınırlı olmalıdır. Chronic corticosteroid therapy may Reference ID: 3351219 5 interfere with the growth and development of children. Kronik kortikosteroid tedavisi referans ID: 3351219 5 çocukların büyümesine ve gelişmesine müdahale edebilir.

 

TERS TEPKİLER

Aşağıdaki lokal advers reaksiyonlar nadiren topikal kortikosteroidlerle bildirilir, ancak tıkayıcı pansumanların kullanımı ile daha sık ortaya çıkabilir (reaksiyonlar yaklaşık olarak azalan bir meydana gelme sırasına göre listelenir): yanma, kaşıntı, tahriş, kuruluk, folikülit, hipertrikoz, akneiform döküntüler , hipopigmentasyon, perioral dermatit, alerjik kontakt dermatit, cildin maserasyonu, sekonder enfeksiyon, cilt atrofisi, stria ve miliaria.

 

DOZ

Topikal olarak uygulanan kortikosteroidler sistemik etkiler üretmek için yeterli miktarda emilebilir (bkz. ÖNLEMLER, Genel).

 

KULLANIM ŞEKLİ VE DOZU

Apply Triamcinolone Acetonide Cream 0.025% to the affected area two to four times daily. Etkilenen bölgeye günde iki ila dört kez Triamsinolon Asetonid Krem uygulayın. Rub in gently. Hafifçe ovalayın.

Apply the 0.1% or the 0.5% Triamcinolone Acetonide Cream, as appropriate, to the affected area two to three times daily. Etkilenen bölgeye uygun şekilde günde% 0.1 veya% 0.5 Triamsinolon Asetonit Krem uygulayın. Rub in gently. Hafifçe ovalayın.

 

Tıkayıcı Pansuman Tekniği

Occlusive dressings may be used for the management of psoriasis or other recalc itrant conditions. Oklüzif sargılar, sedef hastalığının veya diğer inatçı kaşıntı durumlarının yönetimi için kullanılabilir. Gently rub a small amount of cream into the lesion until it disappears. Lezyonun içine kaybolana kadar az miktarda krem ​​sürün. Reapply the preparation leaving a thin coating on the lesion, cover with pliable nonporous film, and seal the edges. Lezyon üzerinde ince bir kaplama bırakarak preparatı tekrar uygulayın, bükülebilir gözeneksiz film ile kaplayın ve kenarları kapatın. If needed, additional moisture may be provided by covering the lesion with a dampened clean cotton cloth before the nonporous film is applied or by briefly wetting the affected area with water immediately prior to applying the medication. Gerekirse, gözeneksiz film uygulanmadan önce lezyonun nemlendirilmiş temiz pamuklu bir bezle kaplanması veya ilacı uygulamadan hemen önce etkilenen bölgeyi su ile kısaca ıslatarak ek nem sağlanabilir. The frequency of changing dressings is best determined on an individual basis. Pansumanların sıklığı en iyi bireysel olarak belirlenir. It may be convenient to apply Kenalog cream under an occlusive dressing in the evening and to remove the dressing in the morning (ie, 12-hour occlusion). Kenalog kremini akşamları tıkayıcı bir pansuman altına uygulamak ve sabahları pansumanı çıkarmak (yani 12 saatlik oklüzyon) uygun olabilir. When utilizing the 12-hour occlusion regimen, additional cream should be applied, without occlusion, during the day. 12 saatlik oklüzyon rejimini kullanırken, gün boyunca oklüzyon olmadan ek krem ​​uygulanmalıdır. Reapplication is essential at each dressing change. Her pansuman değişikliğinde yeniden uygulama şarttır. If an infection develops, the use of occlusive dressings should be discontinued and appropriate antimicrobial therapy instituted. Bir enfeksiyon gelişirse, tıkayıcı pansumanların kullanımı kesilmeli ve uygun antimikrobiyal tedavi başlatılmalıdır.

İletişim bilgileri
Newlystar (Ningbo) Medtech Co.,Ltd.

İlgili kişi: Luke Liu

Tel: +8618067597692

Sorgunuzu doğrudan bize gönderin (0 / 3000)