801-2, Jindong Malikanesi, No. 536 Xueshi Yolu, Yinzhou, Ningbo 315100, PRChina
Ana sayfa ÜrünlerKüçük Hacimli Parenteral

Parasetamol Enjeksiyon Dozajı Küçük Hacimde Parenteral Asetaminofen Enjeksiyonu

Parasetamol Enjeksiyon Dozajı Küçük Hacimde Parenteral Asetaminofen Enjeksiyonu

Paracetamol Injection Dosage Small Volume Parenteral Acetaminophen Injection

Ürün ayrıntıları:

Menşe yeri: Çin
Marka adı: Newlystar
Sertifika: GMP
Model numarası: 75mg: 1ml, 250mg: 2ml, 300mg: 2ml, 150mg: 2ml

Ödeme & teslimat koşulları:

Min sipariş miktarı: 300, 000 amper
Fiyat: Negotiation
Ambalaj bilgileri: 10 x 10 amps / kutu
Teslim süresi: 45days
Ödeme koşulları: L/C, T/T
Yetenek temini: Günde bir milyon amper
Şimdi başvurun
Detaylı ürün tanımı
Ürün: Parasetamol Enjeksiyonu Belirtimi: 75mg: 1ml, 250mg: 2ml, 300mg: 2ml, 150mg: 2ml
Standart: BP, USP Ambalaj: 10 x 10 amps / kutu

Parasetamol Enjeksiyon Dozajı Küçük Hacimde Parenteral Asetaminofen Enjeksiyonu

Ürün: Parasetamol Enjeksiyonu

Spesifikasyon: 75mg: 1ml, 250mg: 2ml, 300mg: 2ml, 150mg: 2ml

Standart: BP, USP

Ambalaj: 10 x 10 amps / kutu

Açıklama :

Asetaminofen, parasetamol olarak da bilinir, analjezik ve antipiretik etkileri için yaygın olarak kullanılır. Tedavi edici etkileri salisilatlara benzer, ancak anti-inflamatuar, antiplatelet ve mide ülseri etkisinden yoksundur.

Endikasyon ve dozaj:

➤➤Müret orta dereceli ağrıdan kurtulmak için; yardımcı opioid analjeziklerle orta ila şiddetli ağrıların yönetilmesi; ateş düşürmek

iv infüzyon

13 kg ve üzeri 50 kg (110 lb) ağırlığındaki yetişkinler ve ergenler. Gerektiği gibi her 4 saatte 15 dakika boyunca 650 mg, gerektiğinde her 6 saatte bir 15 dakika boyunca 1000 mg uygulanan 650 mg. Maksimum: 24 saatte 4000 mg.

Yetişkinler ve ergenler 13 yaş ve üzerindedir ve 2 yaş ve üstü çocuklar ağırlıkları 50 kg'dan (110 lb) daha düşüktür. Gerektiğinde her 4 saatte bir 15 dakika boyunca 12.5 mg / kg veya her 6 saatte bir 15 dakika boyunca uygulanan 15 mg / kg (750 mg'a kadar) uygulanır. 24 saatte maksimum: 75 mg / kg.

Farmakodinamik:

Asetaminofen (USAN) veya Parasetamol (INN), ateş, baş ağrısı ve diğer hafif ağrıların hafifletilmesinde kullanılan yaygın bir analjezik ve antipiretik ilaçtır. Çok sayıda soğuk algınlığı ve grip ilacında ve birçok reçeteli analjezikte önemli bir bileşen. Standart dozlarda aşırı derecede güvenlidir, fakat yaygınlığı nedeniyle kasti veya kaza sonucu doz aşımı nadir değildir. Asetamin ve ibuprofen gibi diğer yaygın analjeziklerden farklı olarak asetaminofen, anti-enflamatuar özelliklere veya trombosit işlevine etki etmez ve non-steroid anti-inflamatuar ilaçlar veya NSAID'ler olarak bilinen ilaç sınıfının bir üyesi değildir. Terapötik dozlarda asetaminofen midenin astarını tahriş etmez veya kan koagülasyonunu, böbrek fonksiyonunu veya fetal duktus arteryozusunu (NSAİİ'lerin yapabileceği gibi) etkilemez. NSAİİ'ler gibi ve opioid analjeziklerden farklı olarak, asetaminofen herhangi bir şekilde ruh hali öfkesine ya da değişmesine neden olmaz. Asetaminofen ve NSAID'ler, bağımlılık, bağımlılık, hoşgörü ve çekilme ile tamamen ilgili sorunlardan kurtulma hakkına sahiptir. Asetaminofen psödoefedrin, dekstrometorfan, klorfeniramin, difenhidramin, doksilamin, kodein, hidrokodon veya oksikodon ile birlikte veya tek başına kullanılır.

Hareket mekanizması :

Asetaminofenin öncelikle CNS'de etkili olduğu ve prostaglandin (PG) sentezinde yer alan siklooksijenaz, COX-1, COX-2 ve COX-3 enzimlerinin her iki izoformunu inhibe ederek ağrı eşiğini arttırdığı düşünülmektedir. NSAİİ'lerin aksine, asetaminofen periferik dokulardaki siklooksijenazı inhibe etmez ve dolayısıyla periferik anti-inflamatuar etkilere sahip değildir. Aspirin, geri dönüşsüz bir COX inhibitörü olarak görev yapıyor ve enzimin aktif bölgesini doğrudan engelliyor, çalışmalar, asetaminofenin dolaylı olarak COX'i bloke ettiğini ve bu blokajın peroksitlerin varlığında etkisiz olduğunu bulmuştur. Bu, asetaminofenin merkezi sinir sisteminde ve endotel hücrelerinde niçin etkili olduğunu, ancak yüksek peroksit seviyelerine sahip trombosit ve bağışıklık hücrelerinde etkili olduğunu açıklayabilir. Çalışmalar aynı zamanda, asetaminofenin COX enziminin bilinen varyantları COX-1 ve COX-2'den farklı olan bir varyantını seçici olarak bloke ettiğini gösteren veriler rapor etmektedir. Bu enzim şu anda COX-3 olarak anılmaktadır. Kesin etki mekanizması halen iyi anlaşılmamıştır, ancak gelecekteki araştırmalar nasıl çalıştığına dair daha fazla bilgi sağlayabilir. Asetaminofenin antipiretik özellikleri muhtemelen hipotalamusun ısı düzenleyici merkezleri üzerindeki direkt etkilerden ötürü periferik vazodilatasyon, terleme ve dolayısıyla ısı dağılımı ile sonuçlanır.

İletişim bilgileri
Newlystar (Ningbo) Medtech Co.,Ltd.

İlgili kişi: Luke Liu

Sorgunuzu doğrudan bize gönderin (0 / 3000)

Diğer ürünler