801-2, Jindong Malikanesi, No. 536 Xueshi Yolu, Yinzhou, Ningbo 315100, PRChina
Ana sayfa ÜrünlerKüçük Hacimli Parenteral

4mg / 1ml Küçük Hacimli Parenteral Deksametazon Sodyum Fosfat Enjeksiyon Dozajı

4mg / 1ml Küçük Hacimli Parenteral Deksametazon Sodyum Fosfat Enjeksiyon Dozajı

4mg/1ml Small Volume Parenteral Dexamethasone Sodium Phosphate Injection Dosage 

Ürün ayrıntıları:

Menşe yeri: Çin
Marka adı: Newlystar
Sertifika: GMP
Model numarası: 8mg / 2ml, 4mg / 1ml

Ödeme & teslimat koşulları:

Min sipariş miktarı: 300, 000 amper
Fiyat: Negotiation
Ambalaj bilgileri: 10 x 10 amps / kutu
Teslim süresi: 45days
Ödeme koşulları: L/C, T/T
Yetenek temini: Günde bir milyon amper
Şimdi başvurun
Detaylı ürün tanımı
Ürün: Deksametazon Sodyum Fosfat Enjeksiyonu Belirtimi: 8mg / 2ml, 4mg / 1ml
Standart: BP, USP Ambalaj: 10 x 10 amps / kutu

4mg / 1ml Küçük Hacimli Parenteral Deksametazon Sodyum Fosfat Enjeksiyon Dozu

Ürün: Deksametazon Sodyum Fosfat Enjeksiyonu

Spesifikasyon: 8mg / 2ml, 4mg / 1ml

Standart: BP, USP

Ambalaj: 10 x 10 amps / kutu

Açıklama :

Deksametazon Sodyum Fosfat, deksametazonun suda çözünür inorganik bir esteridir. Beyaz veya hafif sarı kristal toz şeklinde oluşur, kokusuzdur veya hafif bir alkol kokusu vardır, aşırı higroskopiktir ve suda serbestce çözünür.

Endikasyonlar ve Dozlar:

➤➤ Doğumsal adrenal hiperplazi, kansere bağlı hiperkalsemi ve nonpupatif tiroiditi gibi endokrin bozuklukları tedavi etmek için; akut bölümler veya romatizmal alevlenmeler; sistemik lupus eritematozus ve akut romatizmal kardit gibi kolajen hastalıkları; ağır dermatolojik hastalıklar; şiddetli alerjik koşullar, örneğin

mevsimlik veya sürekli alerjik rinit, bronşiyal astım, serum hastalığı ve uyuşturucu aşırı duyarlılık reaksiyonları; semptomatik sarkoidoz, löffler sendromu, berilyum, enflamasyon veya yayılmış pulmoner tüberküloz ve aspirasyon pnömonisi gibi solunum yolu hastalıkları; yetişkinlerde idiyopatik trombositopenik purpura ve sekonder trombositopeni gibi hematolojik bozukluklar, otoimmün hemolitik anemi, aplastik kriz ve konjenital hipoplastik anemi; nörolojik veya miyokard tutulumu olan tüberküloz menenjit ve trikinoz

➤> Yetişkinlerde lösemi ve lenfomaları ve çocuklarda akut lösemiyi yönetmek için; sistemik lupus eritematozusun neden olduğu üremi veya nefritik sendrom olmaksızın idiyopatik nefritik sendromda proteinürinin diürezini veya gerilimini indüklemek

Üterik kolit ve bölgesel enterit gibi akciğer gastrointestinal hastalıklarının akut alevlenmelerinde palyatif terapiyi sağlamak

iksir, oral çözelti, tabletler, iv veya im enjeksiyon

Yetişkinler. Bozukluğun ciddiyetine dayalı oldukça kişiselleştirilmiş dozaj. Normal: 0.75 ila 9 mg / gün tekli doz olarak veya bölünmüş dozlarda. iksir, oral çözelti, tabletler

Çocuklar. Düzensizliğin ciddiyetine dayanan son derece bireyselleştirilmiş. Normal: Günde üç kez veya günde dört kez bölünmüş dozlarda günlük 83.3 ila 333.3 mcg / kg.

im enjeksiyon

Çocuklar. Düzensizliğin ciddiyetine dayanan son derece bireyselleştirilmiş. Normal: 27.76 ila 166.65 mcg / kg her 12 ila 24 saatte.

➤➤Adrenokortikal yetmezliği idare etmek için

iksir, oral çözelti, tabletler, iv veya im enjeksiyon

Yetişkinler. 0.5 ila 9 mg'ı tek bir doz halinde veya bölünmüş dozlar halinde.

iksir, oral çözelti, tabletler

Çocuklar. Günde üç kez bölünmüş dozlarda 23.3 mcg / kg.

im enjeksiyon

Çocuklar. Günde üç kez bölünmüş dozlarda günde 23,3 mcg / kg; her üç günde bir; Alternatif olarak günlük 7.76 ila 11.65 mcg / kg.

➤> Cushing sendromunu test etmek için

iksir, oral çözelti, tabletler

Yetişkinler. 48 saat boyunca 6 saatte bir 0.5 mg, ardından 17-hidroksikortikosteroid seviyesini belirlemek için 24 saatlik idrar örneği toplandı. Veya 11 mg'da 1 mg, ardından plazma kortizol testi ertesi sabah 08.00'da yapılır.

➤> Cushing sendromundan kaynaklanan hipofiz kortikotropin fazlasına bağlı Cushing sendromunu diğer nedenlerden ayırmak için

iksir, oral çözelti, tabletler

Yetişkinler. 48 saat boyunca 6 saatte 2 mg, ardından 24 saatlik idrar örneğinin

17-hidroksikortikosteroid seviyesini belirleyin.

➤ >Serebral ödem azaltmak için

iksir, oral çözelti, tabletler

Yetişkinler. Parenteral form başlangıç ​​semptomlarını kontrol ettikten sonra bakım olarak her 8 ila 12 saatte 2 mg.

IV enfüzyon ve enjeksiyon

Yetişkinler. 10 mg IV, ardından her 6 saatte 4 mg IM. Gerekirse 2 ila 4 gün sonra azalır, ameliyat edilemeyen veya tekrarlayan beyin tümörü mevcut olmadıkça yavaş yavaş 5 ila 7 gün arasında azaltılır. Böyle bir tümör mevcutsa, dozaj 2 ila 4 gün sonra her 8 ila 12 saatte bir 2 mg İM bakım dozuna kadar azaldı ve mümkün olan en kısa sürede PO rejimine geçti.

➤> Yanıt vermeyen şoka

IV enfüzyon ve enjeksiyon

Yetişkinler. Tek bir doz olarak 20 mg'ı, bunu takiben sürekli bir infüzyon olarak 24 saat boyunca 3 mg / kg; 40 mg'ı tek bir doz olarak, bunu takiben 2-6 saatte bir 40 mg gerektiği gibi; veya 1 mg / kg'dır. Tüm rejimler en fazla 3 gün kullandı.

➤➤Tümde inflamasyonu azaltmak için

intra-artiküler enjeksiyon

Yetişkinler. Büyük eklem için 2-4 mg; Küçük eklem için 0.8 ila 1 mg; Bursalar için 2 ila 3 mg; Tendo kılıfları için 0,4 ila 1 mg.

yumuşak doku enjeksiyonu

Yetişkinler. 2 ila 6 mg; 1 ila 2 mg ganglionlar için.

intralezyonel enjeksiyon

Yetişkinler. 0.8 ila 1.6 mg / enjeksiyon bölgesi.

Farmakodinamik:

Deksametazon ve türevleri, deksametazon sodyum fosfat ve deksametazon asetat, sentetik glukokortikoidlerdir. Dexamethasone, antienflamatuar veya immünsüpresif özellikleri ve SSS'ye nüfuz etme kabiliyeti için kullanılırken, dukametazon, serebral ödemi tek başına, kortikosteroidle yanıt veren inflamatuar oküler rahatsızlıkları tedavi etmek için tobramisin ile birlikte kullanılır.

Hareket mekanizması :

Deksametazon bir glukokortikoid agonisttir. Bağlanmamış deksametazon hücre zarlarını geçmekte ve belirli sitoplazmik glukokortikoid reseptörlerine yüksek afinite ile bağlanmaktadır. Bu kompleks, iltihaplanma yerinde lökosit infiltrasyonunun inhibisyonu, iltihaplanma tepkisinin medyatörlerinin etkileşimi, enfeksiyona karşı reaksiyonun medyatörlerinin etkilenmesi için transkripsiyonda bir değişiklik ve dolayısıyla protein senteziyle sonuçlanan DNA elementlerine (glukokortikoid cevap elementleri) bağlanır hümoral bağışıklık tepkileri ve ödem veya skar dokusunda azalma. Deksametazonun antienflamatuar etkilerinin, prostaglandinler ve lökotrienler gibi kuvvetli iltihap aracılannın biyosentezini kontrol eden fosfolipaz A2 baskılayıcı proteinleri, lipokortinleri içerdiği düşünülmektedir.

İletişim bilgileri
Newlystar (Ningbo) Medtech Co.,Ltd.

İlgili kişi: Luke Liu

Sorgunuzu doğrudan bize gönderin (0 / 3000)