801-2, Jindong Konağı, No.536 Xueshi Yolu, Yinzhou, Ningbo 315100, Çin
Ana sayfa ÜrünlerKüçük Hacimli Parenteral

Gentamisin Sülfat Enjeksiyonu Küçük Hacimli Parenteral Antibiyotikler 40mg / 1ml

Gentamisin Sülfat Enjeksiyonu Küçük Hacimli Parenteral Antibiyotikler 40mg / 1ml

Gentamycin Sulfate Injection Small Volume Parenteral Antibiotics 40mg/1ml

Ürün ayrıntıları:

Menşe yeri: Çin
Marka adı: Newlystar
Sertifika: GMP
Model numarası: 80mg / 2ml, 40mg / 1ml

Ödeme & teslimat koşulları:

Min sipariş miktarı: 300000 amper
Fiyat: Negotiation
Ambalaj bilgileri: 10 x 10 amper / kutu
Teslim süresi: 45 günler
Ödeme koşulları: L / C, T / T
Yetenek temini: günde bir milyon amper
Şimdi başvurun
Detaylı ürün tanımı
kuvvet: 80mg / 2ml, 40mg / 1ml paketleme: 10 x 10 amper / kutu
Dozaj formu: Küçük Hacimli Enjeksiyon Aktif içerik: Gentamisin Sülfat

Gentamisin Sülfat Enjeksiyonu Küçük Hacimli Parenteral Antibiyotikler 40mg / 1ml

 

 

Ürün adı: Gentamisin Sülfat Enjeksiyonu

Dozaj ve güç: Enjeksiyon, 80mg: 2ml, 40mg: 1ml

Paketleme: 10 x 10 amper / kutu

Standart: BP / USP

Dosya: Göndermeye hazır

 

Açıklama :

Bu ürün berraklık veya neredeyse renksiz berraklık sıvısıdır.

 

Endikasyon ve kullanım:

Aşağıdaki mikroorganizmaların duyarlı suşlarının neden olduğu ciddi enfeksiyonların tedavisi için: P. aeruginosa, Proteus türleri (indol pozitif ve indol negatif), E. coli, Klebsiella-Enterobactor-Serratia türleri, Citrobacter türleri ve Staphylococcus türleri (koagülaz pozitif) ve koagülaz-negatif).

 

Farmakodinamik

Gentamicin is a broad spectrum aminoglycoside antibiotic. Gentamisin geniş spektrumlu bir aminoglikozit antibiyotiktir. Aminoglycosides work by binding to the bacterial 30S ribosomal subunit, causing misreading of t-RNA, leaving the bacterium unable to synthesize proteins vital to its growth. Aminoglikozitler, bakteriyel 30S ribozomal alt birimine bağlanarak, t-RNA'nın yanlış kullanılmasına neden olarak, bakterinin büyümesi için hayati proteinleri sentezleyememesine neden olarak çalışır. Aminoglycosides are useful primarily in infections involving aerobic, Gram-negative bacteria, such as Pseudomonas, Acinetobacter, and Enterobacter. Aminoglikozitler esas olarak Pseudomonas, Acinetobacter ve Enterobacter gibi aerobik, Gram-negatif bakterileri içeren enfeksiyonlarda faydalıdır. In addition, some mycobacteria, including the bacteria that cause tuberculosis, are susceptible to aminoglycosides. Ek olarak, tüberküloza neden olan bakteriler de dahil olmak üzere bazı mikobakteriler aminoglikozitlere duyarlıdır. Infections caused by Gram-positive bacteria can also be treated with aminoglycosides, but other types of antibiotics are more potent and less damaging to the host. Gram pozitif bakterilerin neden olduğu enfeksiyonlar aminoglikozidlerle de tedavi edilebilir, ancak diğer antibiyotik tipleri konakçıya daha güçlü ve daha az zarar verir. In the past the aminoglycosides have been used in conjunction with penicillin-related antibiotics in streptococcal infections for their synergistic effects, particularly in endocarditis. Geçmişte aminoglikozitler, streptokok enfeksiyonlarında, özellikle endokarditlerde sinerjistik etkileri nedeniyle penisiline bağlı antibiyotiklerle birlikte kullanılmıştır. Aminoglycosides are mostly ineffective against anaerobic bacteria, fungi and viruses. Aminoglikozitler çoğunlukla anaerobik bakteri, mantar ve virüslere karşı etkisizdir.
 

Hareket mekanizması

Aminoglycosides like gentamicin "irreversibly" bind to specific 30S-subunit proteins and 16S rRNA. Gentamisin gibi aminoglikozitler "geri döndürülemez bir şekilde" spesifik 30S-alt birim proteinlerine ve 16S rRNA'ya bağlanır. Specifically gentamicin binds to four nucleotides of 16S rRNA and a single amino acid of protein S12. Spesifik olarak gentamisin, 16S rRNA'nın dört nükleotidine ve protein S12'nin tek bir amino asidine bağlanır. This interferes with decoding site in the vicinity of nucleotide 1400 in 16S rRNA of 30S subunit. Bu, 30S alt biriminin 16S rRNA'sındaki nükleotid 1400 civarındaki kod çözme alanına müdahale eder. This region interacts with the wobble base in the anticodon of tRNA. Bu bölge, tRNA'nın antikodonundaki yalpalama tabanı ile etkileşir. This leads to interference with the initiation complex, misreading of mRNA so incorrect amino acids are inserted into the polypeptide leading to nonfunctional or toxic peptides and the breakup of polysomes into nonfunctional monosomes. Bu, başlatma kompleksiyle etkileşime yol açar, mRNA'yı yanlış okur, böylece fonksiyonel olmayan veya toksik peptitlere ve polisomların fonksiyonel olmayan monozomlara parçalanmasına yol açan polipeptide yanlış amino asitler sokulur.

İletişim bilgileri
Newlystar (Ningbo) Medtech Co.,Ltd.

İlgili kişi: Luke Liu

Sorgunuzu doğrudan bize gönderin (0 / 3000)

Diğer ürünler