Mesaj gönder
801-2, Jindong Konağı, No.536 Xueshi Yolu, Yinzhou, Ningbo 315100, Çin
Ana sayfa ÜrünlerKüçük Hacimli Parenteral

Nadroparin Kalsiyum Enjeksiyonu Önceden Doldurulmuş Şırınga Küçük Hacimli Parenteral

Nadroparin Kalsiyum Enjeksiyonu Önceden Doldurulmuş Şırınga Küçük Hacimli Parenteral

  • Nadroparin Kalsiyum Enjeksiyonu Önceden Doldurulmuş Şırınga Küçük Hacimli Parenteral
Nadroparin Kalsiyum Enjeksiyonu Önceden Doldurulmuş Şırınga Küçük Hacimli Parenteral
Ürün ayrıntıları:
Menşe yeri: Çin
Marka adı: Newlystar
Sertifika: GMP
Model numarası: PFS, 0.2 ml / 2050IU, 0.3 ml / 3075IU, 0.4 ml / 4100IU, 0.6 ml / 6150IU, 0.8 ml / 8200IU
Ödeme & teslimat koşulları:
Min sipariş miktarı: 5000boxes
Fiyat: Negotiation
Ambalaj bilgileri: 2 kullanıcısının / kutu
Teslim süresi: 45days
Ödeme koşulları: L / C, T / T
Yetenek temini: Günde 20, 000 kutu
İletişim
Detaylı ürün tanımı
ürün: Nadroparin Kalsiyum Enjeksiyonu Önceden Doldurulmuş Şırınga Şartname: PFS, 0.2 ml / 2050IU, 0.3 ml / 3075IU, 0.4 ml / 4100IU, 0.6 ml / 6150IU, 0.8 ml / 8200IU
Standart: Kurum içi paketleme: 2 kullanıcısının / kutu
Vurgulamak:

küçük hacimli enjeksiyon

,

anti kanser ilaçları

Nadroparin Kalsiyum Enjeksiyonu Önceden Doldurulmuş Şırınga Küçük Hacimli Parenteral

 

 

Ürün: Nadroparin Kalsiyum Enjeksiyonu Kullanıma Hazır Şırınga

Şartname : PFS, 0.2 ml / 2050IU, 0.3 ml / 3075IU, 0.4 ml / 4100IU, 0.6 ml / 6150IU, 0.8 ml / 8200IU

Standart: Kurum içi

Paketleme : 2'li / kutu

 

Açıklama :

Nadroparin, antitrombin III'e (ATIII) bağlandığında faktör II ve faktör Xa'nın inaktivasyonunu hızlandıran düşük moleküler ağırlıklı bir heparindir (LMWH).Nadroparin, faktör Xa tarafından trombinin aktivasyonunu (faktör IIa) inhibe ederek pıhtılaşma yolunu durdurur.Fibrin pıhtılaşma kademesinin amplifikasyonu, faktör Xa ve IIa inaktive edildiğinde durdurulur.Domuz kaynaklarından elde edilir ve ortalama 5000 dalton moleküler boyuta sahiptir.Düşük moleküler ağırlıklı heparinler, fraksiyone olmayan heparine kıyasla daha kısa uzunlukları nedeniyle faktör IIa'yı inaktive etmede daha az etkilidir.

 

Endikasyon ve dozaj

Nadroparin, ortopedik cerrahide tromboembolik bozuklukların ve genel cerrahinin profilaksisinde, derin ven trombozunun tedavisinde, hemodiyaliz sırasında pıhtılaşmanın önlenmesinde ve kararsız anjin ve Q dalgasız miyokard enfarktüsünün tedavisinde kullanılır.

Kararsız Angina: Yetişkinler: Doz, vücut ağırlığına bağlıdır.Genellikle altı gün boyunca her on iki saatte bir cilt altına enjekte edilen vücut ağırlığının kilogramı (kg) (39.1 anti-faktör Xa IU) başına 86 anti-faktör Xa Uluslararası Birim (IU) 'dir.

Venöz tromboembolizm ve Pulmoner Emboli:

Yetişkinler: Doz genellikle ameliyattan iki ila dört saat önce başlayarak ve en az yedi gün devam ederek günde bir kez cilt altına enjekte edilen 2850 anti-faktör Xa IU'dur.

 

Nadroparin Kalsiyum Enjeksiyonu kullanmayın

Nadroparin kalsiyum, heparin veya bu ilacın diğer bileşenlerinden herhangi birine alerjiniz varsa (6. bölümde listelenmiştir).

- Trombosit sayısında heparine bağlı düşüş (tip II trombositopeni) veya tıbbi geçmişte nadroparin kalsiyum ile trombosit sayısında düşüş olması durumunda

- Kanamaya yatkın olabilen organ hasarı durumunda, örneğin:

o Akut gastrointestinal ülserler

o Serebral kanama

o Beyinde şişkin damar (anevrizma)

- Pıhtılaşma bozuklukları durumunda (kanamaya yatkınlık, pıhtılaşma faktörü eksikliği, trombosit sayısında aşırı azalma)

- Beyindeki kanamanın neden olduğu felç durumunda

- Şiddetli, kontrol edilemeyen hipertansiyon durumunda

- Şiddetli karaciğer yetmezliği durumunda

- Hemodiyaliz tedavisi haricinde şiddetli böbrek yetmezliği durumunda (kreatinin klirensi <30 ml / dak.)

- Kalbin iç tabakasının enfeksiyöz iltihaplanması durumunda (endokardit)

- Merkezi sinir sistemi ile göz ve kulakta yaralanma ve cerrahi işlemler durumunda

- Gözde kanama veya diğer aktif kanama süreçlerinde

- Retina bozuklukları (retinopatiler), vitröz vücut kanaması durumunda

- Muhtemel düşük durumunda

- Derin ven trombozu durumunda: Bölgesel anestezi (spinal veya epidural anestezi), lomber ponksiyon

 

Uyarılar ve önlemler

Aşağıdakilerden herhangi biri sizin için geçerliyse Nadroparin Kalsiyum Enjeksiyonunu kullanmadan önce doktorunuzla veya eczacınızla konuşun:

- Trombositopeni ve trombosit fonksiyon bozuklukları

- Böbrek, karaciğer ve pankreas disfonksiyonu

- Kontrol edilemeyen yüksek tansiyon (hipertansiyon)

- Tıbbi geçmişte peptik ülserler

- Kanamaya yatkınlığı olan şüpheli maligniteler

- Gözlerde vasküler bozukluklar

- Yakın zamanda beyin, omurilik veya gözde ameliyat olması durumunda

- Böbrek ve / veya üreter taşları

- Lomber ponksiyon

- Spinal veya epidural anestezi

- Serum potasyum seviyesini artıran ilaçların eşzamanlı (oral) antikoagülanlar veya trombosit agregasyon inhibitörleri (örn. Asetilsalisilik asit) kullanımı ile eşzamanlı kullanımı

- Yakın zamanda ameliyat edilen hastalarda yüksek doz nadroparin kalsiyum tedavisi

- 65 yaş ve üstü hastalar

- 18 yaş ve altı hastalar

Nadroparin Kalsiyum Enjeksiyonu, kanamadan kaynaklanan ve nörolojik defisitlere yol açabilecek komplikasyon riski nedeniyle, Nadroparin Kalsiyum Enjeksiyonu ile koruyucu tedavi gören lomber ponksiyon, spinal veya epidural anestezi hastalarında dikkatli bir bireysel risk-fayda analizi yapıldıktan sonra dikkatlice alınmalıdır uzuvların tam felci (parapleji).

Bugüne kadar, daha yüksek dozlarda Nadroparin Kalsiyum Enjeksiyonunun (örneğin, yüksek tromboembolik riskli hastalarda derin ven trombozu profilaksisi için) yakın zamanda uygulanan anestezik yöntemlerin eşzamanlı kullanımı ile güvenli kullanımını kanıtlayan randomize, kontrollü klinik çalışmalardan hiçbir sonuç elde edilmemiştir. Omurilik.Nadroparin Kalsiyum Enjeksiyonu enjeksiyon bölgesinde omurilikte kanamaya neden olabileceğinden, hastalar omuriliğe yakın anestezi uygulamasından sonra dikkatli bir nörolojik izleme altında tutulmalıdır; bu nedenle özellikle kalıcı duyusal ve motor açıkları not edilmelidir.

Heparine bağlı trombositopeni riski nedeniyle, Nadroparin Kalsiyum Enjeksiyonu ile tedavi sırasında trombosit sayımı düzenli aralıklarla kontrol edilmelidir.

Tedaviden önce, tedavinin 1. gününde ve ardından üç ila dört günlük düzenli aralıklarla ve tedavinin sonunda trombosit sayısının kontrol edilmesi önerilir.

Bazen, 100.000 / µl ile 150.000 / µl arasında bir trombosit sayısıyla tedavinin başlangıcında (geçici trombosit aktivasyonunun neden olduğu) hafif, geçici trombositopeni (tip I) gelişir.Bu durumlarda genellikle komplikasyonlar gelişmez.Bu nedenle tedaviye devam edilebilir.

Nadiren, antikorun neden olduğu şiddetli trombositopeni (tip II), trombosit sayımları 100,000 / ul'nin önemli ölçüde altında veya başlangıç ​​değerinin% 50'sinden daha azına hızlı bir düşüşle gelişir.Trombosit seviyesindeki düşüş, duyarlılığı olmayan hastalarda tedaviye başladıktan 6 ila 21 gün sonra başlar, duyarlı hastalarda saatler içinde bu düşüş meydana gelebilir.Şiddetli trombositopeniye, arteriyel ve venöz tromboz / tromboembolizm, yaygın intravasküler pıhtılaşma, muhtemelen enjeksiyon bölgesinde cilt nekrozu, peteşiyal kanama, purpura ve melena eşlik edebilir.Bu durumlarda Nadroparin Kalsiyum derhal kesilmeli ve farklı bir antitrombotik tedavi düşünülmelidir.Hastaya, gelecekte heparin içeren herhangi bir tıbbi ürün almaması gerektiği bildirilmelidir.

Heparin, özellikle yüksek plazma potasyum seviyesi olan hastalarda veya diabetes mellitus, kalıcı böbrek yetmezliği, önceden var olan metabolik asidoz gibi yüksek plazma potasyum seviyesi riski olan hastalarda hiperkalemiye neden olabilen aldosteronun adrenal sekresyonunu baskılayabilir veya plazma potasyum düzeyini artıran tıbbi ürünler (örn. ACE inhibitörleri, steroid olmayan antiinflamatuvar ilaçlar [NSAID'ler]).Hiperkalemi riski, tedavi süresi ile artmaktadır, ancak genellikle geri dönüşümlüdür.Riskli hastalarda plazma potasyum seviyesi kontrol edilmelidir.

Böbrek yetmezliği olan hastalar (bkz. Bölüm 2. Nadroparin Kalsiyum kullanmayın) derin ven trombozu nedeniyle tedavi edilirse, laboratuvar parametreleri, tercihen anti-Xa seviyesi ölçülerek (kromojenik substrat ile amidolitik test) izlenmelidir.Anti-Xa aktivitesi, subkutan uygulamadan yaklaşık 3 saat sonra 2. ve 4. günde kontrol edilebilir ve 0.5 ila 1.2 IU anti-Xa / ml aralığında olmalıdır.

Küçük ila orta derecede böbrek yetmezliği (kreatinin klirensi ≥ 30 ve <60 ml / dak.) Olan hastalarda dozun azaltılması düşünülmelidir (bkz. Bölüm 3. Nadroparin Kalsiyum nasıl kullanılır).

Not:

Nadroparin Kalsiyum Enjeksiyonu bir kasa (im) veya bir damara (iv) enjekte edilmemelidir.

Nadroparin Kalsiyum Enjeksiyonu ile tedavi sırasında, hematom gelişme riski nedeniyle diğer tıbbi ürünlerin intramüsküler enjeksiyonundan kaçınılmalıdır.

Çok nadir vakalarda, genellikle enjeksiyon bölgesinde cilt hasarı gözlendi ve öncesinde kızarık (purpura) veya ağrılı, iltihaplı (eritemli) cilt lekeleri görüldü.Bu durumlarda tedavi derhal kesilmelidir.

Uyumluluk çalışmaları bulunmadığından, önceden doldurulmuş Nadroparin Calcium şırınganın içeriği diğer preparatlarla karıştırılmamalıdır.

 

Çocuklar ve ergenler

Nadroparin Calcium'un çocuklarda kullanımına ilişkin veri yoktur.Bu nedenle çocuklarda kullanılması tavsiye edilmez.

Yaşlı hastalar

Böbrek yetmezliği olmadığı sürece yaşlı hastalar için doz ayarlaması gerekli değildir.Yaşlı hastalarda kullanmadan önce böbrek fonksiyonunun kontrol edilmesi önerilir.

Diğer ilaçlar ve Nadroparin Kalsiyum Enjeksiyonu

Reçetesiz satılan ilaçlar dahil başka ilaçlar alıyorsanız / kullanıyorsanız veya yakın zamanda aldıysanız / kullandıysanız lütfen doktorunuza veya eczacınıza söyleyiniz.

 

Nadroparin Kalsiyum ile birkaç ilacın aynı anda kullanılması kanama riskini artırabileceğinden bu özellikle önemlidir:

- (Oral) antikoagülanlar

- Asetilsalisilik asit (veya diğer salisilatlar)

- Steroid olmayan antiinflamatuvar ilaçlar (NSAID'ler)

- Trombosit agregasyon inhibitörleri

- Sistemik adrenokortikal hormonlar ([gluk-] kortikosteroidler)

- Dekstran

Heparinin, heparinin etkisini azaltabilen intravenöz nitrogliserin ile etkileşimi de Nadroparin Kalsiyum Enjeksiyonu için dışlanamaz.

Serum potasyum düzeyini artıran ilaçlar sadece Nadroparin Kalsiyum Enjeksiyonunun eşzamanlı kullanımı sırasında özellikle dikkatli tıbbi izleme altında kullanılmalıdır.

Nadroparin Kalsiyum Enjeksiyonunun oral antikoagülanlara geçen hastalarda uygulanmasına, istenen aralıkta stabil bir INR (Uluslararası Normalleştirilmiş Oran) elde edilene kadar devam edilmelidir.

Lütfen bu bilgilerin yakın zamanda kullandığınız tıbbi ürünler için de geçerli olabileceğini unutmayın.

 

Hamilelik ve emzirme

Hamileyseniz veya emziriyorsanız, hamile olabileceğinizi düşünüyorsanız veya bebek sahibi olmayı planlıyorsanız, bu ilacı almadan önce doktorunuza veya eczacınıza danışınız.

Hayvan testleri, fetotoksik bir etki belirtisi göstermedi.Bununla birlikte, aktif maddenin plasentaya ne kadar geçtiğine dair yalnızca sınırlı klinik veri mevcuttur.Hamilelik sırasında kullanımla ilgili klinik deneyim sınırlıdır ve bu da hamilelik veya fetüsün / yeni doğan bebeğin sağlığı üzerinde hiçbir olumsuz etki göstermez.Nadroparin Kalsiyum Enjeksiyonunun sınırlı klinik deneyim nedeniyle hamilelik sırasında kullanılması önerilmemektedir.

Nadroparin kalsiyumun anne sütüne geçip geçmediğine dair sınırlı bilgi mevcuttur.Bu nedenle emzirme döneminde Nadroparin Kalsiyum Enjeksiyonunun kullanılması önerilmez.

Makine kullanmak ve kullanmak

Araç veya makine kullanma yeteneği üzerindeki etkileri konusunda hiçbir çalışma yapılmamıştır.

 

Farmakodinamik

Nadroparin, sülfatlanmış polisakkarit glikozaminoglikan zincirlerinin heterojen bir karışımından oluşan düşük moleküler ağırlıklı bir heparindir.Ortalama moleküler ağırlık yaklaşık 4300 daltondur.Anti-Xa aktivitesinin anti-IIa'ya oranı 3.5: 1 iken, heparin için yaklaşık 1: 1'dir.Kreatinin klirensi 40mL / dak'nın altında olan hastalarda kullanımından kaçınılmalıdır.Bu hastalarda sadece fraksiyone olmayan heparin kullanılmalıdır.İzlemeye gelince, aktif parsiyel tromboplastin zamanı (aPTT) sadece yüksek dozlarda düşük moleküler ağırlıklı heparinlerde (DMAH) artar.Bu nedenle, aPTT'nin izlenmesi önerilmez.Bununla birlikte, anti-Xa aktivitesi, DMAH'nin etkinliğini izlemek için ölçülebilir.

 

Hareket mekanizması

Nadroparinin etki mekanizması diğer tüm DMAH'lere benzer.Tüm LMWH'ler gibi nadroparin, ATIII'e bağlanan ve ATIII'in etkisini güçlendiren bir pentasakkarit sekansına sahiptir.Bu kompleks, faktör Xa ve faktör IIa'nın inaktivasyonunu büyük ölçüde hızlandırır.Sonuç olarak, pıhtılaşma kaskadı engellenir.

İletişim bilgileri
Newlystar (Ningbo) Medtech Co.,Ltd.

İlgili kişi: Mr. Luke Liu

Tel: 86--57487019333

Faks: 86-574-8701-9298

Sorgunuzu doğrudan bize gönderin (0 / 3000)

Diğer ürünler